Privatumo politika

BENDRA PRIVATUMO POLITIKA B2 IMPACT, UAB SVETAINĖ

 

Įsigaliojimo data: 27.05.2024

B2 Impact, UAB („mes“, „mus“ arba „mūsų“) įsipareigoja apsaugoti jūsų asmens duomenų privatumą ir saugumą, taip pat jūsų kaip duomenų subjektų teises ir laisves pagal Europos bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR). Pagrindiniai asmens duomenų tvarkymo principai (teisėtumo, skaidrumo, tikslo apribojimo, duomenų kiekio mažinimo, tikslumo, saugojimo trukmės apribojimo, konfidencialumo, vientisumo ir atskaitomybės) – tai mūsų verslo veiklos pagrindas. Šioje Privatumo politikoje paaiškinama, kaip mes renkame, naudojame, atskleidžiame ir saugome asmens duomenis, kuriuos renkame savo svetainėje, teikdami paslaugas bei vykdydami kasdienę veiklą.

Duomenų valdytojas

B2 Impact, UAB yra B2 Impact ASA, pirmaujančios visos Europos skolų specialistės, teikiančios skolų sprendimus bankams ir instituciniams skolintojams, Lietuvos dukterinė įmonė. Mūsų tiekėjai, verslo partneriai ir Klientai (skolininkai) gali pasikliauti mūsų didele patirtimi šioje srityje ir tikėti, kad mes laikomės geriausios praktikos visoje savo veikloje.

Kontaktiniai duomenys

Pagrindinė buveinė: Spaudos g. 7, 05132, Vilnius, Lietuva

Telefonas: +370 5 210 11 90.

El. paštas: info@b2-impact.lt;  dap@b2-impact.kt.

Svetainė: https://www.b2-impact.lt/

Susisiekite

Jei turite klausimų, problemų, komentarų ar prašymų dėl šios Privatumo politikos ar mūsų duomenų praktikos, susisiekite su mumis adresu: dap@b2-impact.lt.

 

PRIVATUMO POLITIKA – PAGRINDINIAI SKYRIAI

 

1.      SVETAINĖS NAUDOTOJŲ PRIVATUMO POLITIKA

2.      GAUNAMŲ IR SIUNČIAMŲ EL. LAIŠKŲ PRIVATUMO POLITIKA

3.     KLIENTŲ-SKOLININKŲ PRIVATUMO POLITIKA

4.      VERSLO PARTNERIŲ PRIVATUMO POLITIKA

5.     SU KUO MES BENDRINAME JŪSŲ DUOMENIS?

6.     TARPTAUTINIAI DUOMENŲ PERDAVIMAI

7.     KAIP MES APSAUGOME JŪSŲ DUOMENIS?

8.     JŪSŲ TEISĖS

9.      PRIVATUMO POLITIKOS ATNAUJINIMAI

10.  PAGRINDINIAI ŠIOJE PRIVATUMO POLITIKOJE NAUDOJAMI TEISINIAI IR TECHNINIAI  TERMINAI

 

 

 

 

 

 1. SVETAINĖS NAUDOTOJŲ PRIVATUMO POLITIKA

Ši Privatumo politika  taikoma mūsų Svetainės naudotojams.

 

Šios Svetainės naudotojų privatumo politikos turinys

 • Kokią informaciją mes renkame ir kaip?
 • Kodėl mes naudojame jūsų informaciją ir kaip tai darome teisėtai?
 • Trečiųjų šalių paslaugos ir įrankiai
 • Kaip ilgai saugome jūsų duomenis?
 • Automatizuotas sprendimų priėmimas ir profiliavimas.

 

 

 • SVETAINĖS NAUDOTOJAI – KOKIĄ INFORMACIJĄ MES RENKAME IR KAIP?

Ši Svetainė renka kai kuriuos savo Naudotojų Asmens duomenis. Naudotojai yra atsakingi už bet kokius trečiųjų šalių Asmens duomenis, gautus, paskelbtus ar bendrinamus per šią Svetainę, ir patvirtina, kad turi tokios trečiosios šalies sutikimą teikti Duomenis mums.

 

Duomenų rinkimas

Kai lankotės mūsų svetainėje ir ja naudojatės, mes renkame tam tikrus duomenis, kad pagerintume jūsų patirtį ir pateiktume jums tinkamą turinį.

Mūsų naudojami duomenų rinkimo metodai gali apimti:

 • Savanorišką informaciją – tai Duomenys, kuriuos dalijatės su mumis, kai atliekate veiksmus mūsų svetainėje, taip pat kai pasirenkate dalytis tam tikra asmenine informacija, užpildydami formas, užsiprenumeruodami mūsų naujienlaiškius arba ar naudodamiesi mūsų turiniu.
 • Automatinę informaciją – tai jūsų apsilankymo metu automatiškai renkami duomenys, pavyzdžiui, IP adresas, naršyklės tipas, įrenginio informacija ir svetainės naudojimo įpročiai. Šie duomenys gaunami naudojant slapukus ir panašias technologijas.

 

Tvarkomų asmens duomenų kategorijos, kai lankotės mūsų svetainėje, gali apimti šių tipų duomenis, renkamus mūsų pačių arba per trečiąsias šalis:

 

Techninė informacija

Kai lankotės mūsų svetainėje, mes galime rinkti techninę informaciją apie jūsų įrenginį, naršyklę ir interneto ryšį.

Kaip naudojate mūsų svetainę

Mes stebime, ką darote mūsų svetainėje, pvz., kuriuose puslapiuose lankotės, kokias nuorodas spustelite ir kitus veiksmus. Tai padeda mums tobulinti svetainę ir suasmeninti jūsų patirtį.

Slapukų duomenys

Naudojame slapukus ir panašias technologijas, kad rinktume informaciją, pvz., jūsų IP adresą, naršyklės tipą ir tai, kaip naršote. Slapukai leidžia mums tinkinti jūsų patirtį, prisiminti jūsų parinktis bei sekti svetainės naudojimą analitiniais tikslais.

Kontaktiniai bei prenumeratos duomenys

Jei pasirenkate susisiekti su mumis per mūsų svetainę arba jei užsiprenumeruojate naujienlaiškius ar naujienas, mes galime rinkti tokius duomenis kaip jūsų vardas, el. pašto adresas, telefono numeris, miestas, įmonės pavadinimas, taip pat bet kokią kitą informaciją, kurią pateikiate bendraudami. Šią informaciją naudojame atsakydami į jūsų užklausas, teikdami palaikymo paslaugas ir informuodami jus apie mūsų naujienas. Jūs turite teisę bet kada atsisakyti šių pranešimų.

Sutikimo (Opt-In) duomenys

Kai lankotės mūsų svetainėje, mes galime paprašyti jūsų leidimo naudoti neesminius slapukus, t. y., mažus tekstinius failus, talpinamus jūsų įrenginyje. Šie slapukai padeda mums tobulinti mūsų svetainę ir pasiūlyti suasmenintą patirtį. Galite pasirinkti sutikti arba nesutikti su šiais slapukais. Jūsų pasirinkimai išsaugomi, todėl mes žinome, ar jais naudotis, ar ne, kai apsilankote mūsų svetainėje. Savo įrenginio arba naršyklės nustatymuose galite bet kada koreguoti slapukų nustatymus. Atminkite, kad kai kurie slapukai, pavyzdžiui, būtini dėl svetainės saugumo, išlieka aktyvūs.

Demografinė informacija

Jei nuspręsite tokią informaciją pateikti, galime rinkti duomenis apie jūsų amžių, lytį, vietą ar parinktis.

Geografinė padėtis

Galime rinkti duomenis apie apytikslę jūsų buvimo vietą (pvz., šalį ir miestą), gavę jūsų leidimą. Tai padeda mums teikti paslaugas pagal vietą, taip pat gerinti jūsų patirtį svetainėje. Atkreipkite dėmesį, kad šiuos duomenis renkame gavę jūsų sutikimą, kurį galite bet kada atšaukti savo įrenginio ar naršyklės nustatymuose.

Kiti būtini duomenys

Atsižvelgdami į jūsų veiksmus mūsų svetainėje, mes galime tvarkyti papildomus asmens duomenis, pvz., tapatybės nustatymo informaciją, naudotojo sukurtą turinį, naudojimo duomenis, kontaktinius duomenis, incidentų ataskaitas ir kt.

 

Kai lankotės mūsų svetainėje, mes nerenkame finansinės informacijos, socialinio draudimo numerių ar neskelbtinų asmens duomenų. Mes renkame tik tai, kas reikalinga tikslams, kurie yra aiškiai išdėstyti mūsų Privatumo politikoje, įgyvendinti. Jūsų duomenis tvarkome gavę jūsų sutikimą dėl mūsų teisėtų interesų tobulinti svetainę ir paslaugas bei vykdyti teisines prievoles.

 

Prievolė suteikti asmens duomenis

Svetainės naudotojai neprivalo teikti asmens duomenų. Duomenų rinkimas visų pirma grindžiamas savanorišku bendrinimu ir sutikimu. Be to, kai kurie duomenys, pavyzdžiui, su būtinais slapukais susijusi techninė informacija, gali būti automatiškai renkami lankantis svetainėje, siekiant užtikrinti saugumą.

 

Naudotojai vis tiek gali turėti prieigą ir naudotis daugeliu svetainės funkcijų, nepateikdami asmens duomenų. Visgi pasirinkus nebendrinti tam tikrų duomenų, svetainės siūloma suasmeninta patirtis gali būti apribojama. Tokiu atveju, naudotojai gali gauti bendresnio pobūdžio turinį ir negauna naudos iš specialiai jiems pritaikytų rekomendacijų.

 

 

 • SVETAINĖS NAUDOTOJAI - KODĖL MES NAUDOJAME JŪSŲ INFORMACIJĄ IR KAIP TAI DAROME TEISĖTAI?

 

Jūsų asmens duomenis, surinktus per mūsų svetainę, tvarkome toliau šioje Politikoje numatytais tikslais ir remiamės įvairiais tokio duomenų tvarkymo teisiniais pagrindais, kiek tai leidžiama pagal galiojančius duomenų apsaugos įstatymus.

Atkreipkite dėmesį, kad savo svetainėje tiesiogiai neteikiame internetinių paslaugų ir nevykdome automatizuoto sprendimų priėmimo ar profiliavimo veiklos, galinčios turėti jums reikšmingos įtakos, remiantis mūsų svetainėje surinktais duomenimis.

 

Tikslas

Išsami informacija apie tikslą

Teisinis pagrindas

Tvarkomi duomenys

Svetainės saugumas

Jūsų asmens duomenis tvarkome, siekdami apsaugoti savo svetainės saugumą, užkirsti kelią neteisėtai prieigai ir sustabdyti sukčiavimo veiklą.

Teisėtas interesas

IP adresai, įrenginio informacija, naršyklės informacija, svetainės naudojimo duomenys, paspaudimų srauto duomenys ir seanso informacija.

Reagavimas į užklausas

Paklausimo forma

Kontaktinis telefonas

Kai susisiekiate su mumis per mūsų svetainę, mes tvarkome jūsų duomenis, kad galėtume atsakyti į jūsų užklausas ar pagalbos prašymus.

Teisėtas interesas

Kontaktiniai duomenys (pvz., vardas, pavardė, el. pašto adresas, telefonas), naudotojų teikiamos užklausos arba pagalbos prašymai.

Sutikimo leisti naudoti slapukus įrašymas

Mes prašome jūsų sutikimo leisti naudoti neesminius slapukus ir jį įrašome, taip pat tvarkome slapukų nuostatas, kad atitiktume teisinius reikalavimus.

Teisinė prievolė

Teisėtas interesas

Jūsų sutikimo leisti naudoti neesminius slapukus įrašymas, slapukų nuostatos, įrenginio ir naršyklės informacija, IP adresas.

Duomenų saugojimo vykdymas

Duomenis tvarkome, siekdami vykdyti teisines prievoles, pavyzdžiui, įrašų laikymo reikalavimus, duomenų saugojimo ir ištrynimo reikalavimus.

Teisinė prievolė

Duomenų, surinktų pasibaigus saugojimo laikotarpiui, ištrynimas.

Reagavimas į teisinius prašymus

Duomenis tvarkome, siekdami reaguoti į teisinius prašymus, pavyzdžiui, teismo įsakymus ar teisėsaugos užklausas.

Teisinė prievolė

Visi per mūsų svetainę surenkami asmens duomenys.

Svetainės analizė ir našumas

Duomenis naudojame svetainės analizei atlikti, kad gerintume jos našumą ir naudotojų patirtį.

Teisėtas interesas

Svetainės naudojimo duomenys, paspaudimų srauto duomenys, seanso informacija, įrenginio informacija, naršyklės informacija, anonimizuoti duomenys, parinktys.

Tyrimai ir plėtra

Tvarkome duomenis, siekdami gerinti svetainės funkcijas.

Sutikimas

Svetainės naudojimo duomenys, naudotojų atsiliepimai, apklausų atsakymai.

Naujienlaiškio prenumerata

Ir adresatų sąrašas

Jums sutikus, siunčiame naujienas apie mūsų teikiamas paslaugas ar artėjančius renginius.

Sutikimas

Kontaktiniai duomenys, pvz., vardas, pavardė, el. pašto adresas), miestas, įmonė, naudojimo duomenys.

Su vieta susietas  interaktyvumas

Jums sutikus, renkame geografinės vietos duomenis, kad gerintume jūsų patirtį mūsų svetainėje.

Sutikimas

Geografinė padėtis.

Naudotojo patirties tinkinimas

Atsižvelgdami į jūsų parinktis, siekiame suasmeninti jūsų patirtį mūsų svetainėje.

Sutikimas

Svetainės naudojimo duomenys, puslapių peržiūros, paspaudimų srauto duomenys, seanso informacija, įrenginio informacija, naršyklės informacija.

Naudotojų atsiliepimai ir apklausos

Pasitelkę naudotojų atsiliepimus ir apklausas, renkame naudotojų įžvalgas, kad pagerintume savo paslaugas.

Sutikimas

Naudotojų teikiami atsiliepimai, apklausų atsakymai ir visi bendrinami asmens duomenys.

Slapukai ir  stebėjimo technologijos

Mes renkame duomenis apie jūsų naršymo veiklą, parinktis ir veiksmus mūsų svetainėje, naudodami slapukus ir panašias technologijas.

Sutikimas (išskyrus atvejus, kai tai tikrai būtina)

Slapukai, IP adresas, įrenginio informacija, naršyklės informacija, svetainės naudojimo duomenys.

Personalizuota rinkodara ir reklama

Renkame duomenis, kad galėtume teikti suasmenintus rinkodaros pranešimus ir tikslinę reklamą atsižvelgiant į jūsų svetainės parinktis ir elgesį joje.

Sutikimas

Slapukai, IP adresas, įrenginio informacija, naršyklės informacija, svetainės naudojimo duomenys, demografinė informacija, lankytojų sąveika.

Stebėsena ir auditas

Stebėsenos ir audito tikslai, pvz., vidinis ar išorinis auditas, atitikties vertinimai, saugumo standartų laikymasis.

Teisėtas interesas

Tapatybės nustatymo informacija, dokumentai, audito žurnalai, įrašai, atitikties duomenys.

 

 

 • TREČIŲJŲ ŠALIŲ PASLAUGOS IR ĮRANKIAI

 

Remdamiesi jūsų sutikimu bei pateiktomis parinktimis, mes naudojame statistikos ir rinkodaros slapukus iš „Matomo Analytics“ ir „Google Analytics“, kad pagerintume savo svetainės funkcionalumą, galėtume analizuotume naudotojų elgesį ir tobulinti savo paslaugas.

Šie slapukai padeda mums suprasti, kaip naudojama mūsų svetainė, taip pat leidžia mums pasiūlyti suasmenintą turinį bei rinkodaros pranešimus.

 

Paprasčiau tariant:

 • Statistikos slapukai (pirmosios šalies) yra generuojami tiesiogiai mūsų svetainės. Šie slapukai stebi, kaip naudojatės mūsų svetaine ir padeda mums ją tobulinti. Renkami duomenys apima apsilankymus puslapyje ir trukmę, paprastai saugomi iki 12 mėnesių.
 • Rinkodaros slapukai (pirmosios šalies) taip pat generuojami mūsų svetainės. Šie slapukai supranta jūsų parinktis pagal veiksmus mūsų svetainėje, todėl mes galime rodyti jums atitinkamus skelbimus. Renkami duomenys apima veiksmus svetainėje, paprastai saugomi iki 12 mėnesių.

 

Mūsų patikimi partneriai padeda mums tvarkyti šiuos slapukus.

 • „Matomo Analytics“ – tai atviroji žiniatinklio analizės platforma, skirta rinkti ir analizuoti duomenis apie mūsų svetainės naudojimą.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie „Matomo Analytics“ privatumo praktiką, peržiūrėkite „Matomo“ privatumo politiką jų svetainėje: Privacy Policy – Analytics Platform - Matomo

„Matomo Analytics“ paslaugas teikia įmonė „InnoCraft Ltd“, įsisteigusi Naujojoje Zelandijoje, o 100 proc. surinktų duomenų bei atsarginių jų kopijų yra saugiai saugomi Europoje. Nors Naujoji Zelandija nepriklauso Europos ekonominei erdvei (EEE), ji yra viena iš šalių, kuriose, ES nuomone, yra tinkamas duomenų apsaugos lygis.

 • „Google Analytics“ ir su ja susiję produktai – tai „Google Ireland Limited“ („Google“) teikiama žiniatinklio paslauga, skirta „Google“ paslaugų vartotojams Europos ekonominėje erdvėje.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie „Google Analytics“ privatumo praktiką, peržiūrėkite „Google“ Privatumo politiką „Google“ svetainėje: Privatumo politika – Privatumas ir sąlygos – Google

Kai „Google Analytics“ naudojasi naudotojai, esantys Europos ekonominėje erdvėje (EEE), surinkti duomenys paprastai saugomi Europos Sąjungoje (ES) arba Europos ekonominėje erdvėje. Išimties tvarka duomenys gali būti saugomi JAV esančiuose serveriuose.

 

Išsamią informaciją apie šiuos slapukus bei duomenų tvarkymą rasite mūsų Slapukų politikoje [įterpti nuorodą]. Jūsų privatumas yra labai svarbus, tad norime, kad naudodamiesi mūsų svetaine priimtumėte informacija grindžiamus sprendimus.

 

 • SVETAINĖS NAUDOTOJAI – KAIP ILGAI SAUGOME JŪSŲ DUOMENIS?

Jūsų duomenis saugome tol, kol to reikia dėl teisinių priežasčių arba tol, kol to reikia šioje Privatumo politikoje numatytiems tikslams įgyvendinti.

Duomenų saugojimo laikotarpis gali keistis, atsižvelgiant į tokius dalykus kaip:

 • duomenų tipas, t. y.,  kai kuriuos duomenis reikia saugoti ilgiau nei kitus;
 • tikslai, dėl kurių tvarkome jūsų asmens duomenis;
 • teisiniai bei reguliavimo reikalavimai. Kartais įstatymas numato, kad mes privalome saugoti duomenis tam tikrą laikotarpį;
 • mūsų verslo poreikiai bei veiklos reikalavimai taip pat įtakoja duomenų saugojimo laikotarpį.

 

Mums gali tekti saugoti tam tikrus asmens duomenis ilgesnį laikotarpį tam, kad laikytumėmės teisinių ir reguliavimo prievolių, spręstume ginčus bei įgyvendintume savo teises.

Duomenų saugojimo laikotarpiu imsimės atitinkamų techninių ir organizacinių priemonių, kad užtikrintume jūsų asmens duomenų saugumą ir konfidencialumą. Pasibaigus duomenų saugojimo laikotarpiui, mes saugiai ištrinsime arba padarysime jūsų asmens duomenis anoniminiais pagal galiojančius įstatymus bei kitus teisės aktus.

 

Techninė informacija

Iki 12 mėnesių

Svetainės naudojimo duomenys

Iki 12 mėnesių

Slapukų duomenys

Paprastai tol, kol baigiate naršyti arba iki 12 mėnesių

Kontaktiniai duomenys

3 metus, kad galėtume reaguoti į jūsų prašymus bei juos dokumentuoti

Sutikimo duomenys

Kol neatšauksite prenumeratos arba paprašysite mūsų ją panaikinti

Demografiniai duomenys

Iki 12 mėnesių, jei tokią informaciją suteikiate

Geografinė padėtis

Iki 12 mėnesių, bet kada galite pakeisti savo nuostatas

Kiti būtini duomenys

Iki 3 metų, priklausomai nuo duomenų ir priežasties, kodėl juos rinkome

Atminkite, kad turite teises, susijusias su savo duomenimis, pavyzdžiui, tam tikrose situacijose galite paprašyti, kad juos ištrintume. Norėdami sužinoti daugiau apie savo teises bei kaip jomis naudotis, peržiūrėkite mūsų Privatumo politikos skyrių „Jūsų teisės“.

 • AUTOMATIZUOTAS SPRENDIMŲ PRIĖMIMAS IR PROFILIAVIMAS

Automatizuotas sprendimų priėmimas. Mes nesiimame automatizuoto sprendimų priėmimo, kuris sukelia reikšmingų teisinių pasekmių ar panašių reikšmingų pasekmių asmenims, remiantis vien automatizuotu duomenų tvarkymu.

 

Profiliavimas. Mes galime pasitelkti profiliavimo metodus šiais atvejais:

 • Naudotojo patirties suasmeninimas, siekiant tinkinti patirtį mūsų svetainėje, atsižvelgiant į jūsų parinktis bei veiksmus praeityje. Tai leidžia mums pasiūlyti jums tinkamiausią turinį ir funkcijas.
 • Personalizuoti rinkodaros pranešimai apima jūsų duomenų analizę, kad būtų galima teikti jūsų interesus bei elgesį atitinkančią tikslinę reklamą bei rinkodaros pranešimus.
 • Svetainės analizė ir našumas padeda stebėti naudotojų elgesį, pavyzdžiui, puslapio peržiūras ir paspaudimų srauto duomenis, kad suprastumėte, kaip naudotojai sąveikauja su svetaine. Šie duomenys naudojami siekiant pagerinti svetainės našumą bei naudotojo patirtį, taip pat optimizuoti turinio įkėlimą.
 • Slapukai ir stebėjimo technologijos yra naudojami rinkti duomenis apie naudotojų elgesį, parinktis bei sąveiką su mūsų svetaine. Šie duomenys yra vertingi norint suprasti naudotojų parinktis, teikti suasmenintą patirtį ir gerinti svetainės funkcionalumą.
 • Saugumo profiliavimas, grindžiamas stebėsena ir auditu, apima naudotojų veiklos, prieigos žurnalų bei atitikties duomenų sekimą, siekiant užtikrinti, kad būtų laikomasi saugumo standartų ir taisyklių. Tai daroma siekiant išlaikyti svetainės saugumą ir vientisumą, apsaugoti ją nuo neteisėtos prieigos ir parodyti, kad yra laikomasi teisės aktų reikalavimų.

 

Apibendrinant, galima pasakyti, kad šiame dokumente aprašyta profiliavimo veikla yra įgyvendinama siekiant gerinti jūsų kaip naudotojo patirtį, taip pat gerinti svetainės našumą. Mes vertiname jūsų privatumą ir siūlome įvairius sutikimo bei duomenų nuostatų valdymo variantus. Jei turite klausimų ar neaiškumų dėl mūsų profiliavimo praktikos, nedvejodami susisiekite su mumis, pasinaudodami informacija, pateikta skyriuje „Susisiekite su mumis“.

 

 1. GAUNAMŲ IR SIUNČIAMŲ EL. LAIŠKŲ PRIVATUMO POLITIKA

Ši Privatumo politika  taikoma visiems asmenims, kurie siunčia mums ar gauna mūsų el. laiškus, įskaitant:

 • Klientus - Skolininkus;
 • Verslo klientus ir galimus klientus;
 • investuotojus;
 • verslo partnerius, tiekėjus ir išorės patarėjus;
 • darbuotojus;
 • kandidatus;
 • teisines institucijas;
 • kitas suinteresuotąsias šalis, gaunančias ar siunčiančias mums el. laiškus.

 

Gaunamų ir siunčiamų el. laiškų privatumo politikos turinys

 • Kokią informaciją mes renkame ir kaip?
 • Kodėl mes naudojame jūsų informaciją ir kaip tai darome teisėtai?
 • Trečiųjų šalių paslaugos ir įrankiai
 • Kaip ilgai saugome jūsų duomenis?
 • Automatizuotas sprendimų priėmimas ir profiliavimas

 

 • GAUNAMI IR SIUNČIAMI EL. LAIŠKAI –KOKIĄ INFORMACIJĄ MES RENKAME IR KAIP?

Kaip renkami duomenys?

Mes renkame asmens duomenis, pasitelkdami įvairias priemones, kad palengvintume el. laiškų siuntimo ir gavimo procesą bei užtikrintume saugumą.

Jei nusprendžiate bendrinti informaciją apie kitus asmenis, atminkite, kad esate atsakingi už bet kokius trečiųjų šalių Asmens duomenis, gautus ir bendrinamus el. paštu, taip pat patvirtinate trečiosios šalies sutikimą teikti tokius Duomenis mums.

 • Tiesioginis duomenų rinkimas apima informaciją, kurią mums suteikiate, pavyzdžiui, duomenis, kuriuos bendrinate tiesiogiai el. paštu, pavyzdžiui, jūsų vardą, kontaktinius duomenis, profesinę informaciją ir el. laiškų turinį, įskaitant tekstą ir priedus.
 • Netiesioginis duomenų rinkimas iš viešai prieinamų šaltinių. Mes galime rinkti viešai prieinamą informaciją apie jus iš tokių šaltinių kaip profesiniai socialinių tinklų profiliai, verslo svetainės ar viešieji registrai, jei tik tokia informacija yra svarbi mūsų susirašinėjimui el. laiškais.

 

Kokių kategorijų duomenis mes tvarkome?

Konkretūs surinkti asmens duomenys gali skirtis priklausomai nuo mūsų siunčiamų ir gaunamų el. laiškų pobūdžio, taip pat nuo tikslų, dėl kurių jie siunčiami (gaunami). Užtikriname, kad visi duomenys, įskaitant neskelbtinus duomenis, yra tvarkomi pagal galiojančius duomenų apsaugos įstatymus, šioje Privatumo politikoje numatytais tikslais.

 

Siųsdami ir gaudami el. laiškus, mes galime tvarkyti šias duomenų kategorijas:

Tapatybės nustatymo informacija

Jūsų vardas, kontaktiniai duomenys (pvz., telefono numeris ir pašto adresas) ir bet kokia kita asmeninė informacija, kurią bendriname el. paštu, pvz., darbuotojų ID ir naudotojų vardai.

Profesinė informacija

Pareigybės, įmonių pavadinimai, susijusios įmonės, profesinės kvalifikacijos bei įmonės kontaktiniai duomenys.

Komunikacijos duomenys

Gaunamų ir siunčiamų el. laiškų turinys, įskaitant tekstą, priedus, dokumentus, paveikslėlius ir bet kokią kitą informaciją, kurią bendriname mūsų susirašinėjimo metu.

Neskelbtini duomenys

(tik tuo atveju, jei jūsų suteikti)

Išimties tvarka tuo atveju, jei siųsdami (gaudami) el. laiškus, savanoriškai pasirenkate su mumis bendrinti neskelbtinus duomenis. Neskelbtini duomenys gali būti bet kokie asmens duomenys, atskleidžiantys rasinę ar etninę kilmę, politines pažiūras, religinius ar filosofinius įsitikinimus, narystę profesinėje sąjungoje, genetinius duomenis, biometrinius duomenis, pagal kuriuos galima konkrečiai nustatyti fizinio asmens tapatybę, taip pat duomenis apie sveikatą arba duomenis apie fizinio asmens lytinį gyvenimą, arba su lytine orientacija bei su sveikata susijusią informaciją, arba kitus duomenis, kurie pagal galiojančius duomenų apsaugos įstatymus yra laikomi neskelbtinais. Visi su mumis bendrinami neskelbtini duomenys bus tvarkomi laikantis aukščiausių duomenų apsaugos standartų ir tik tais konkrečiais tikslais, dėl kurių mums tokius duomenis suteikiate.

Ryšio metaduomenų žurnalai ir IT naudojimo duomenys

Siekdami ištirti ir dokumentuoti incidentus, tikrinti sukčiavimo el. laiškus bei užtikrinti saugumą, mes galime rinkti žurnalus ir kitus su el. paštu susijusius IT naudojimo duomenis. Šie duomenys gali apimti laiko žymas, el. pašto adresus ir temos eilutes, susijusias su mūsų susirašinėjimu el. paštu, serverio žurnalus, IP adresus, informaciją apie įrenginį, el. pašto pristatymo žurnalus, metaduomenis, susijusius su gaunamais (siunčiamais) el. laiškais bei informaciją, skirtą saugumo stebėsenai ir reagavimui į incidentus.

Finansiniai bei sandorių duomenys (jei reikia)

Atsiskaitymų informacija, finansinių operacijų įrašai, išsami mokėjimų informacija, banko sąskaita ir su profesinėmis sutartimis susijusios sąskaitos faktūros, užsakymų istorija bei informacija apie produktus ar paslaugas, aptartus el. laiškais.

Kiti būtini duomenys

Atsižvelgdami į jūsų veiksmus svetainėje, mes galime tvarkyti papildomus asmens duomenis, pvz., informaciją, susijusią su mūsų profesinėmis sutartimis, išsamią projekto informaciją, informaciją apie įvykius arba sutarties sąlygas bei bet kokius kitus su mūsų profesiniais santykiais susijusius duomenis.

 

Atkreipkite dėmesį, kad konkrečios duomenų kategorijos, tvarkomos gaunant ir siunčiant el. laiškus, gali skirtis priklausomai nuo profesinės sąveikos pobūdžio bei nuo informacijos, kurią pasirenkate bendrinti su mumis keisdamiesi el. laiškais.

Esame įsipareigoję visus duomenis tvarkyti atsargiai, laikantis galiojančių privatumo įstatymų ir taisyklių.

 

Prievolė teikti asmens duomenis keičiantis el. laiškais

Siunčiant ir gaunant el. laiškus, bendravimą dažniausiai inicijuojate jūs, savanoriškai teikdami savo asmens duomenis per susirašinėjimą el. paštu. Naudotojai neprivalo teikti tokių asmens duomenų, kad galėtų siųsti ar gauti el. laiškus. Visgi tam tikrų duomenų nebuvimas gali turėti įtakos komunikacijos el. paštu efektyvumui bei apriboti mūsų galimybes atsakyti į jūsų užklausas ar pateikti konkrečią informaciją.

 

 • GAUNAMI IR SIUNČIAMI EL. LAIŠKAI –KODĖL MES NAUDOJAME JŪSŲ INFORMACIJĄ IR KAIP TAI DAROME TEISĖTAI?

Šiame skyriuje aprašome konkrečius tikslus, dėl kurių renkame ir tvarkome jūsų asmens duomenis gaunant ir siunčiant el. laiškus, taip pat teisinius pagrindus ir duomenų kategorijas, tvarkomas kiekvienu konkrečiu tikslu.

 

Tikslas

Išsami informacija apie tikslą

Teisinis pagrindas

Bendravimo el. paštu lengvinimas

 

Mes tvarkome jūsų asmens duomenis, kad palengvintume jūsų ir mūsų organizacijos bendravimą bei susirašinėjimą el. paštu.

Sutarties vykdymas arba veiksmų ėmimasis sutarčiai sudaryti ir (arba)

Teisėtas interesas efektyviai ir veiksmingai bendrauti su jumis su verslu susijusiais klausimais el. paštu.

Teisinių prievolių laikymasis

Mes galime tvarkyti jūsų asmens duomenis, kad vykdytume teisines prievoles, įskaitant įrašų saugojimą, reguliavimo reikalavimus ir reagavimą į teisinius prašymus.

Mums taikomų teisinių prievolių laikymasis.

Reagavimas į užklausas

 

Mes galime tvarkyti jūsų asmens duomenis, atsakydami į el. paštu teikiamas užklausas, klausimus ar prašymus.

Sutarties vykdymas arba veiksmų ėmimasis sutarčiai sudaryti ir (arba)

Teisėtas interesas efektyviai ir veiksmingai bendrauti su jumis su verslu susijusiais klausimais el. paštu.

Naujienlaiškių ir atnaujinimų siuntimas

 

Jums sutikus, mes galime naudoti jūsų el. pašto adresą naujienlaiškiams, atnaujinimams ar reklaminei medžiagai, susijusiai su mūsų paslaugomis ar produktais, siųsti.

Sutikimas (turite teisę bet kada atšaukti savo sutikimą).

Naudotojo patirties tinkinimas

 

Mes galime tvarkyti duomenis, susijusius su jūsų veiksmais el. paštu, kad suasmenintume ir pagerintume jūsų kaip naudotojo patirtį.

 

Teisėti interesai teikti jums geresnę ir labiau suasmenintą patirtį.

Tyrimai ir plėtra

Verslo analizė ir ataskaitų teikimas

Galime naudoti agreguotuosius el. pašto duomenis verslo analizei vykdyti, ataskaitoms teikti bei veiklos rezultatams vertinti, taip pat mokslinių tyrimų ir plėtros tikslais, kad gerintume savo paslaugas ir veiklą.

 

Teisėti interesai stebėti ir tobulinti mūsų verslo veiklą

 

Sukčiavimo prevencija Incidentų tyrimas

Saugumo stebėsena

Mes galime tvarkyti el. laiškus, IT naudojimo duomenis ir žurnalus, siekdami užkirsti kelią sukčiavimo veiklai, neteisėtai prieigai, tikrinti sukčiavimo el. laiškus, užtikrinti saugumo stebėseną ir ištirti bei dokumentuoti saugumo pažeidimus, duomenų saugumo pažeidimus ar kitus incidentus, galinčius turėti įtakos jūsų asmens duomenų saugumui.

Teisinės prievolės tirti ir dokumentuoti incidentus ir

Teisėti interesai apsaugoti mūsų verslą nuo sukčiavimo bei palaikyti el. pašto ryšio saugumą.

Ginčų sprendimas

 

Kilus ginčams dėl gaunamų ir siunčiamų el. laiškų, galime tvarkyti atitinkamus asmens duomenis, kad palengvintume ginčų sprendimą, tyrimus ar teisminius procesus.

Teisėti interesai, susiję su teisinių reikalavimų pareiškimu, įgyvendinimu ar gynimu.

Skundų sprendimas

Duomenų subjektų prašymų tvarkymas

Nagrinėti ir išspręsti jūsų ar trečiųjų šalių iškeltus skundus ar problemas dėl mūsų paslaugų, procesų ar asmens duomenų tvarkymo bei reaguoti į duomenų subjektų prašymus.

Teisinės prievolės dokumentuoti ir reaguoti į skundus bei duomenų subjektų prašymus ir (arba)

Teisėti interesai, susiję su teisinių reikalavimų pareiškimu, įgyvendinimu ar gynimu.

Paslaugų gerinimas

Verslo plėtra

Mes galime tvarkyti el. pašto duomenis, siekdami stebėti savo paslaugų kokybę, nustatyti gerintinas sritis, gerinti bendrą naudotojo patirtį, nustatyti galimas verslo galimybes, bendradarbiavimą ar partnerystę.

Teisėti interesai palaikyti ir tobulinti savo paslaugas bei siekti verslo augimo ir plėtros.

Vidaus auditas

Išorinis auditas

Atitikties stebėsena

Atlikti vidaus ir išorinius auditus bei nuolatinę atitikties stebėseną, siekiant užtikrinti, kad mūsų organizacija laikytųsi reguliavimo reikalavimų, politikų ir vidaus standartų.

Teisinė prievolė ir (arba)

Teisėti interesai

Rizikos valdymas ir kontrolė

Įvertinti, valdyti ir kontroliuoti riziką, susijusią su duomenų saugumu, privatumu ir atitiktimi.

Teisėti interesai užtikrinti rizikos valdymą, tvarumą ir atitiktį mūsų veikloje.

Neskelbtinų duomenų tvarkymas

Tvarkyti neskelbtinus duomenis, kuriuos savanoriškai pateikėte el. laiškuose, konkrečiais, numatytais tikslais.

Sutikimas ir (arba)

Teisėti interesai, susiję su teisinių reikalavimų pareiškimu, įgyvendinimu ar gynimu.

 

Atminkite, kad konkretūs duomenų tvarkymo tikslai ir teisiniai pagrindai gali skirtis priklausomai nuo aplinkybių ir nuo jūsų bendravimo su mumis. Visada užtikriname, kad asmens duomenys būtų tvarkomi laikantis galiojančių duomenų apsaugos įstatymų bei paisant jūsų teisių į privatumą.

Svarbu pabrėžti, kad tvarkydami asmens duomenis dėl teisėtų interesų, šiuos interesus mes deriname su asmenų, kurių duomenys yra tvarkomi, teisėmis bei laisvėmis. Imamės visų priemonių užtikrinti, kad būtų paisoma jūsų teisių, o asmens duomenys būtų tvarkomi sąžiningai ir teisėtai.

 

 • GAUNAMI IR SIUNČIAMI EL. LAIŠKAI –TREČIŲJŲ ŠALIŲ PASLAUGOS IR ĮRANKIAI

Mes galime pasitelkti įvairius trečiųjų šalių įrankius ir paslaugas, kad optimizuotume savo gaunamų ir siunčiamų el. laiškų procesą, užtikrindami efektyvų ryšį ir saugumą. Šie įrankiai gali turėti prieigą prie el. pašto turinio arba metaduomenų, kad būtų įmanoma teikti atitinkamas paslaugas. Kruopščiai atsirenkame ir dirbame su patikimais trečiųjų šalių paslaugų teikėjais, kurie laikosi duomenų apsaugos standartų bei konfidencialumo reikalavimų. Atkreipkite dėmesį, kad mūsų trečiųjų šalių siūlomų įrankių pasitelkimas yra visada skirtas mūsų gaunamų ir siunčiamų el. laiškų kokybei ir saugumui gerinti.

 

 • GAUNAMI IR SIUNČIAMI EL. LAIŠKAI –KAIP ILGAI SAUGOME JŪSŲ DUOMENIS?

Mes saugome jūsų duomenis tiek, kiek reikalinga bendravimui el. paštu, daugiausia iki 3 metų nuo susirašinėjimo el. paštu pabaigos, teisiniais ir ginčų sprendimo tikslais.

Tačiau atminkite, kad tam tikrais atvejais, priklausomai nuo el. laiškų temos ir turinio, saugojimo laikotarpis gali būti ilgesnis, atsižvelgiant į konkrečius tikslus ir teisės aktų reikalavimus.

Pavyzdžiui, jei mus sieja sutartiniai santykiai, atitinkamus duomenis galime saugoti iki 5 metų nuo sutartinių santykių nutraukimo arba jei taikomi kiti teisiniai terminai.

Mes visada užtikriname, kad būtų laikomasi atitinkamų teisinių prievolių, atitinkamai koreguojame duomenų saugojimo terminus, kad atitiktume šiuos reikalavimus. Mūsų pagrindinis tikslas – saugoti duomenis tiek, kiek numatyta šioje Privatumo politikoje nurodytiems tikslams ir bet kokiems teisinėms prievolėms įvykdyti.

Duomenų saugojimo laikotarpiu imsimės atitinkamų techninių ir organizacinių priemonių, kad užtikrintume jūsų asmens duomenų saugumą ir konfidencialumą. Pasibaigus duomenų saugojimo laikotarpiui, mes saugiai ištrinsime arba padarysime jūsų asmens duomenis anoniminiais pagal galiojančius įstatymus ir kitus teisės aktus.

Atminkite, kad turite teises, susijusias su savo duomenimis, pavyzdžiui, tam tikrose situacijose galite paprašyti, kad juos ištrintume. Norėdami sužinoti daugiau apie savo teises bei kaip jomis naudotis, peržiūrėkite mūsų Privatumo politikos skyrių „Jūsų teisės“.

 • GAUNAMI IR SIUNČIAMI EL. LAIŠKAI – AUTOMATIZUOTAS SPRENDIMŲ PRIĖMIMAS IR PROFILIAVIMAS

Pabrėžiame, kad mūsų el. pašto duomenų tvarkymo veikla neapima automatizuoto sprendimų priėmimo, kuris daro didelę įtaką asmenims. Didžiausią dėmesį skiriame duomenų rinkimui komunikacijos el. paštu, saugumo bei analizės tikslais, todėl nedalyvaujame jokiuose automatizuotuose sprendimų priėmimo procesuose, kurie galėtų paveikti jūsų teises ir laisves.

 

Profiliavimo veikla gaunant ir siunčiant el. laiškus gali būti naudojama tik Saugumo rizikos profiliavimo kontekste:

 • mes atliekame automatizuotą elektroninio pašto naudojimo bei susijusių techninių duomenų iš IT sistemų (pvz., prieigos žurnalų, IP adresų ir įrenginio duomenų) tvarkymą, siekiant nustatyti galimas saugumo grėsmes ir pažeidžiamumus, neteisėtą prieigą, sukčiavimo mėginimus ir kitus su saugumu susijusius pavojus;
 • ši profiliavimo veikla svarbi siekiant užtikrinti mūsų el. laiškų keitimosi proceso, IT infrastruktūros bei aplinkos saugumą;
 • duomenų tvarkymas padeda mums aktyviai reaguoti į saugumo incidentus, tirti saugumo pažeidimus bei išlaikyti el. pašto pranešimų konfidencialumą ir vientisumą.

 

Tai reiškia, kad reikia sukurti saugesnę, skaidresnę ir efektyvesnę aplinką profesiniams santykiams megzti. Esmė slypi geresniame saugume. Numatytos pasekmės yra iš esmės teigiamos ir siekia gerinti bendrą mūsų bendravimo patirtį ir rezultatus.

 

Būkite tikri, kad bet kokia profiliavimo veikla vykdoma laikantis atitinkamų duomenų apsaugos įstatymų ir taisyklių. Jei reikalinga, turite teisę nesutikti su profiliavimo procesais.

Jei turite kokių nors problemų ar klausimų dėl automatizuoto sprendimų priėmimo ar profiliavimo mūsų įmonėje, nedvejodami susisiekite su mumis šios Privatumo politikos skiltyje „Susisiekite su mumis“ nurodytais kontaktiniais duomenimis.

 

 

 1. KLIENTŲ - SKOLININKŲ PRIVATUMO POLITIKA

 

Ši Privatumo politika taikoma visiems mūsų Klientams, kurie turi mūsų valdomą skolą ir (arba) yra susiję su skolų išieškojimo procesu.

 

Mes tvarkome asmens duomenis savo Klientų, turinčių mums ar bet kuriam kitam mūsų Grupės subjektui priklausančių skolų ir (arba) susijusių su skolų išieškojimo procesu. Šios kategorijos gali aprėpti skolininkus, bendramokėjus, laiduotojus, hipotekos laiduotojus, arbitrus, galimus ir galutinius mums priklausančio arba mūsų valdomo įkeisto turto pirkėjus. Taip pat mes tvarkome asmens duomenis, susijusius su teisiniais ir (arba) įprastiniais įgaliojimais bei šių kategorijų atstovais.

 

Klientų privatumo politikos turinys

 • Kokią informaciją mes renkame ir kaip?
 • Kodėl mes naudojame jūsų informaciją ir kaip tai darome teisėtai?
 • Konkreti informacija dėl išsamaus patikrinimo proceso (sankcijų ir politikoje dalyvaujančių asmenų (PDA) tikrinimas)
 • Trečiųjų šalių paslaugos ir įrankiai
 • Kaip ilgai saugome jūsų duomenis?
 • Automatizuotas sprendimų priėmimas ir profiliavimas

 

 • KLIENTAI – KOKIĄ INFORMACIJĄ MES RENKAME IR KAIP?

Kaip renkami duomenys?

Jūsų asmens duomenis renkame įvairiais būdais, kad mūsų profesinė sąveika, bendradarbiavimas bei saugumas būtų efektyvesni. Jei skolos išieškojimo proceso metu nuspręsite bendrinti informaciją apie kitus asmenis, atminkite, kad esate atsakingi už bet kokius gautus ir su mumis bendrinamus trečiųjų šalių Asmens duomenis. Jūs taip pat patvirtinate, kad gavote trečiosios šalies sutikimą pateikti mums tokius duomenis.

 

Duomenų rinkimo būdai:

 • Tiesioginis duomenų rinkimas apima informaciją, kurią mums suteikiate, pavyzdžiui, duomenis, kuriuos bendrinate skolų išieškojimo proceso bei profesinės sąveikos metu, pavyzdžiui, jūsų vardą, kontaktinius duomenis, su skola susijusią informaciją ir kitus atitinkamus dokumentus arba informaciją.
 • Netiesioginis duomenų rinkimas. Mes galime rinkti jūsų duomenis iš suinteresuotų trečiųjų šalių arba iš viešai prieinamų šaltinių, tokių kaip viešosios oficialios duomenų bazės arba registrai, jei tokia informacija yra svarbi mūsų sutartiniams santykiams bei skolų išieškojimo procesui.

Galimi šaltiniai, iš kurių galime netiesiogiai rinkti duomenis, yra:

 • jūsų pradinis arba dabartinis kreditorius, pvz., finansų įstaigos arba mobiliojo ryšio tinklų operatoriai, su kuriais esate pasirašę kredito ar paslaugų sutartis. Jie gali perleisti mums savo reikalavimo teises arba įgalioti mus tvarkyti skolų išieškojimą jų vardu;
 • tam tikrais atvejais, iš asmenų, turinčių teisėtą interesą, susijusį su sutartimi, dėl kurios vykdome skolų išieškojimo veiklą;
 • iš asmenų, kuriuos jūs įgaliojote bendrauti su mumis jūsų vardu, arba asmenų, kurie jūsų vardu atlieka mokėjimus;
 • iš viešųjų institucijų ir įstaigų arba kitų viešuosius interesus atitinkančių paslaugų teikiančių subjektų, pavyzdžiui, antstolių, teismų ar notarų;
 • iš viešai prieinamų leidinių ir duomenų bazių arba leidinių ir duomenų bazių, kurie grindžiami sutartiniais santykiais (išoriniai šaltiniai). Tai daroma siekiant užtikrinti nuolatinį turimų duomenų apie jus atnaujinimą bei tikrinimą arba įvertinti jūsų galimybes grąžinti skolą. Išoriniai šaltiniai gali būti: viešosios institucijos ir valdžios organai, registrai, viešos elektroninės duomenų bazės, socialiniuose tinkluose, internete arba iš trečiųjų šalių prieinama informacija. Tokios trečiosios šalys gali apimti, bet neapsiriboja, viešuoju oficialiu gyventojų registru, Nacionaliniu prekybos registru, mokesčių inspekcija ir trečiosiomis šalimis, įgaliotomis turėti asmenų, kuriems taikomos tarptautinės sankcijos, arba politiškai pažeidžiamų asmenų duomenų bazes;
 • iš mūsų sutarties partnerių, kuriems pateikėte savo duomenis, kad sudarytumėte su mumis sutartį arba įsigytumėte turto, įkeisto už mūsų valdomus reikalavimus (pvz., nekilnojamojo turto bendrovių ar interneto svetainių).

 

Jei turite klausimų arba reikia tolesnio paaiškinimo dėl to, kaip renkame ir tvarkome jūsų duomenis, nedvejodami susisiekite su mumis. Mums svarbu, kad suprastumėte mūsų duomenų rinkimo metodus

 

Kokio tipo duomenis mes tvarkome?

Vykdydami skolų išieškojimo procesą, profesionaliai bendraudami ir bendradarbiaudami, renkame įvairių tipų asmens duomenis, būtinus tinkamai valdyti skolas. Konkretūs renkami duomenys priklauso nuo mūsų sutartinių santykių pobūdžio, sąveikos bei jų tikslų. Mes rimtai vertiname jūsų privatumą ir tvarkome visus duomenis atsakingai, laikydamiesi atitinkamų duomenų apsaugos įstatymų ir taisyklių.

 

Toliau pateikiame pagrindines mūsų tvarkomų asmens duomenų kategorijas:Bottom of Form

 

Duomenų kategorijos

Išsami informacija apie tvarkomus asmens duomenis

Tapatybės nustatymo informacija

Vardas, pavardė, kontaktiniai duomenys (pvz., telefono, el. pašto ir pašto adresai), asmeniniai identifikatoriai (pvz., socialinio draudimo numeris arba asmens tapatybės kortelė), asmens tapatybės kortelės duomenys bei bet kokia kita asmens tapatybės nustatymo informacija, kuria bendrinamasi skolų išieškojimo proceso metu ir kuri yra svarbi mūsų bendradarbiavimui.

Su skolomis susiję duomenys

Informacija apie skolas, vertę, sumas, paskolos ar paslaugų sutartį, buvusias ir dabartines operacijas, pvz., mokėjimų istorija, skolos suma, mokėjimų terminai, sukauptos palūkanos ir kt.

Informacija apie jūsų mokėjimų istoriją su kitais kreditoriais (jei įmanoma).

Informacija apie visas kitas skolas ar finansinius įsipareigojimus, kuriuos galite turėti mums ar kitiems kreditoriams.

Mokėjimų tvarka ir skolų grąžinimas

Informacija apie bet kokius mokėjimų susitarimus, skolos grąžinimo grafikus, skolų grąžinimą ar susitarimus suderėtus su jumis.

Ryšio duomenų įrašai

Bendravimo istorija

El. pašto korespondencijos įrašai, su skola susijusi korespondencija, laiškai, skambučių žurnalai ir kiti su komunikacija susiję duomenys, kuriais buvo keičiamasi skolų išieškojimo proceso metu.

Duomenys, susiję su jūsų ankstesniu bendravimu su mumis, pvz., ankstesnių ryšių žurnalai, skambučių įrašai arba klientų aptarnavimo atstovų pastabos.

Balso ir skambučių įrašai

Skambučių jums arba iš jūsų gautų skambučių kokybės užtikrinimo bei ginčų sprendimo tikslais įrašai (balsas).

Ryšio parinktys

Duomenys apie jūsų parinktis dėl kalbos ir komunikacijos kanalų, pvz., el. paštas, telefono skambučiai ar pašto paslaugos.

Teisinė informacija

Teisinis statusas ir informacija, gauta iš teisiškai įpareigojančių dokumentų, pvz., paskolos sutarčių, paslaugų sutarčių ir bet kokių kitų skolą įrodančių dokumentų.

Kredito informacija

Mes galime gauti duomenis, susijusius su jūsų kredito istorija, kredito ataskaitomis bei kredito vertinimu iš kredito biurų (registrų) ar kitų šaltinių.

Finansinė informacija

Informacija apie turtą ir įsipareigojimus

Mokėjimų informacija, finansinių operacijų įrašai, įskaitant išsamią banko sąskaitos informaciją, kredito vertinimus, mokėjimų sąlygas, finansines operacijas, mokėjimų istoriją, sąskaitas faktūras, duomenis, susijusius su jūsų finansinėmis ataskaitomis, įskaitant pajamas, išlaidas ir kitus finansinius duomenis, susijusius su jūsų skolų valdymu.

Informacija apie jūsų turtą, įsipareigojimus ir bendrą finansinę padėtį.

Finansiniai sunkumai

Duomenys, susiję su bet kokiais finansiniais sunkumais ar aplinkybėmis, įtakojančiomis jūsų galimybes grąžinti skolą.

Bankrotas arba nemokumas

Informacija apie bet kokias su jumis susijusias bankroto ar nemokumo procedūras arba jūsų atleidimą nuo bankroto procedūrų (jei taikoma).

Skolų išieškojimo veiksmų įrašai

Išsami informacija apie visus skolų išieškojimo veiksmus, kurių buvo imtasi, įskaitant teismo procesus bei bendradarbiavimą su skolų išieškojimo agentūromis.

Duomenys apie įkeistą turtą

Informacija, susijusi su bet kokiu jūsų įkeistu turtu skolai užtikrinti, pvz., informacija apie nekilnojamąjį turtą ar kitokį turtą.

Demografiniai duomenys

Informacija apie jūsų demografinius rodiklius, pvz., amžių, lytį, šeiminę padėtį ir namų ūkio sudėtį.

Profesinė ir verslo informacija

Užimtumo statusas

Į šią kategoriją įeina tokie duomenys kaip dabartinis užimtumo statusas, informacija apie darbdavį, pajamų šaltinis, verslo registracijos informacija ir mokesčių mokėtojo kodas.

Ginčų įrašai

Informacija, susijusi su teisiniais ginčais, skundais ar iššūkiais, susijusiais su skola, kurie gali kilti skolos išieškojimo proceso metu.

Skolų išieškojimo analitiniai duomenys

Analitiniai duomenys, susiję su jūsų mokėjimų elgesiu, siekiant numatyti mokėjimo modelius bei segmentuoti skolininkus pagal tam tikras charakteristikas.

Duomenys, susiję su jūsų elgesiu, parinktimis bei skolų išieškojimo būdais, kurie gali įtakoti skolų išieškojimo strategijas.

Duomenys, susiję su jūsų elgesiu ir veiksmais mūsų svetainėje ar skaitmeninėse platformose.

Skolų išieškojimo našumo rodikliai

Duomenys gaunami atsižvelgiant į skolų išieškojimo našumo rodiklius, siekiant optimizuoti skolų išieškojimą (įskaitant duomenis, gautus analizuojant kanalo efektyvumą, keitimo kursą bei veiklos efektyvumą).

„Pažink savo klientą“ bei kovos su pinigų plovimu duomenys

Informacija, susijusi su „Pažink savo klientą“ bei kovos su pinigų plovimu patikrinimais ir vertinimais, atliekamais siekiant nustatyti ir užkirsti kelią pinigų plovimui (gali apimti neskelbtinus duomenis, susijusius su baudžiamaisiais nuosprendžiais, teisiniais skundais ir su jumis susijusiais tyrimais arba sukčiavimo veikla).

Tikrinimas dėl sankcijų bei PDA sąrašai

Duomenys, gauti tikrinant jus pagal oficialius sankcijų sąrašus ir politikoje dalyvaujančių asmenų duomenų bazes (gali apimti neskelbtinus duomenis, susijusius su politinėmis pažiūromis ar baudžiamaisiais nuosprendžiais arba sukčiavimo veikla).

Trečiųjų šalių duomenys

Duomenys, gauti iš trečiųjų šalių skolų išieškojimo agentūrų arba agentų, dalyvaujančių skolų išieškojimo procese.

Duomenys, gauti iš trečiųjų šalių šaltinių, pvz., sekimo paslaugų, siekiant nustatyti skolininkų vietą.

Duomenys apie interesų konfliktą

Duomenys, susiję su galimų interesų konfliktų, susijusių su mūsų Darbuotojais ar Verslo partneriais, vertinimu.

Rizikos vertinimo duomenys

Informacija, susijusi su mūsų Klientų rizikos vertinimu, atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip finansinis stabilumas, reputacija ir atitikties istorija.

Pranešimų apie pažeidimus teikimas

Duomenys, susiję su informavimo apie pažeidimus procesais bei tyrimais, įskaitant ataskaitas, pokalbius, įrodymus ir išvadas.

Reguliavimo duomenys

Duomenys, susiję su reguliavimo reikalavimais, sertifikatais, licencijomis, leidimais ir akreditacijomis.

Draudimo duomenys

Informacija apie draudimo apsaugą (jei taikoma).

Rinkodaros parinktys

Rinkodaros pranešimų, atsiliepimų, apklausų rezultatų bei kitų su rinkodara susijusių duomenų, bendrinamų mūsų bendravimo metu, parinktys.

Geografinė vieta

Informacija apie jūsų geografinę vietą, kuri gali padėti nustatyti jurisdikciją ir atitinkamus teisinius veiksmus.

Atsiliepimai ir apklausos

Jūsų pateikti atsiliepimai ir vertinimas pasitenkinimo apklausose skolų išieškojimo proceso metu.

Klientų įžvalgos ir pasitenkinimo duomenys, padedantys taikyti suasmenintus pasiūlymus ir pagerinti jūsų patirtį.

 

Audito ir atitikties duomenys

Duomenys, susiję su išoriniais (vidaus) auditais, vertinimais ar patikrinimais, susijusiais su skolų išieškojimo procesu, siekiant užtikrinti atitiktį ir kokybę.

Prieigos teisės ir leidimai

Duomenys apie jums suteiktas prieigos teises ir leidimus mūsų platformose.

Techniniai ir įrenginio duomenys

Techninė informacija ir įrenginio duomenys, naudojami norint pasiekti mūsų platformas, sistemos bei programų prieigos žurnalai, IP adresai ir su mūsų bendravimu susijusių skaitmeninių išteklių naudojimas.

Metaduomenų žurnalai ir IT naudojimo duomenys

Mes galime rinkti metaduomenų žurnalus ir informaciją, susijusią su IT naudojimu įvairiose sistemose ir programose. Šie duomenys atlieka svarbų vaidmenį tiriant bei dokumentuojant incidentus, tikrinant pranešimų autentiškumą bei taikant saugumo priemones. Tokie duomenys gali apimti įvairius elementus, įskaitant laiko žymas, naudotojų identifikatorius, sistemos veiklos įrašus, prieigos žurnalus, IP adresus, WhatsApp ID, įrenginio informaciją, programų naudojimo žurnalus, serverio žurnalus, debesies aplinkos duomenis ir metaduomenis, susijusius su įvairiomis sąveikomis. Be to, ši informacija padeda stebėti saugumą ir reaguoti į incidentus visoje mūsų IT infrastruktūroje, įskaitant, bet neapsiribojant, el. pašto sistemomis, debesų aplinkomis ir kitomis programinės įrangos programomis bei platformomis, kurios yra neatsiejama mūsų verslo veiklos dalis.

Kiti svarbūs duomenys

Kliento tipas, Kliento pramonės sritis ir, priklausomai nuo mūsų bendravimo, mes galime tvarkyti papildomus asmens duomenis, pvz., duomenis, susijusius su informacija apie mūsų įvykius, arba sutarties sąlygas ir bet kokius kitus duomenis, susijusius su mūsų profesiniais santykiais.

Neskelbtini duomenys

Išimtiniais atvejais, mūsų santykių kontekste, tik tam tikrose situacijose gali būti tvarkomi neskelbtini duomenys, įskaitant:

·          informaciją, susijusią su jūsų sveikatos būkle ar specialiaisiais poreikiais – tik tuo atveju, jei jūs savo noru suteikėte tokią informaciją dėl teisės į specialius mokėjimų grafikus ar nuolaidas nustatymo;

·          sankcijų tikrinimo procesą, kurio metu mes galime rinkti ir tvarkyti neskelbtinus duomenis, susijusius su baudžiamaisiais nuosprendžiais, sukčiavimo veikla arba politikoje dalyvaujančio asmens (PDA) statusu (jei tokia informacija atskleidžiama viešuosiuose oficialiuose sąrašuose). Toks procesas – tai sankcijų tikrinimo tvarkos dalis, siekiant užtikrinti atitiktį reguliavimo reikalavimams bei sumažinti su fiziniais asmenimis ar subjektais siejamą galimą riziką;

Atkreipkite dėmesį, kad neskelbtinų duomenų tvarkymas vykdomas itin atsargiai, griežtai laikantis galiojančių duomenų apsaugos įstatymų. Pagrindinis mūsų tikslas – apsaugoti asmenų teises ir laisves, vykdant savo teisines prievoles, profesiniuose santykiuose išlaikant aukščiausius etikos standartus.

 

Prievolė pateikti asmens duomenis mūsų verslo santykiams

Mes prašome asmens duomenų iš savo Klientų, įskaitant skolininkus, bendramokėjus, laiduotojus, hipotekos laiduotojus, arbitrus, galimus ir galutinius mums priklausančio arba mūsų valdomo įkeisto turto pirkėjus. Taip pat mes tvarkome asmens duomenis, susijusius su teisiniais ir (arba) įprastiniais įgaliojimais bei šių kategorijų atstovais.

Šie duomenys būtini įvairiems tikslams įgyvendinti, įskaitant skolų išieškojimo procesą, rizikos vertinimą, atitikties patikras ir bendradarbiavimą. Nors tam tikrus duomenis galime rinkti iš kitų šaltinių, tiesiogiai nepateikus reikalingų duomenų, gali kilti tam tikrų pasekmių:

Reikalingų duomenų nepateikimo pasekmės:

 • apribota prieiga: nepateikus būtinų duomenų, gali būti apribota jūsų prieiga prie konkrečių paslaugų, išteklių ar su skolų išieškojimo procesu susijusios informacijos;
 • poveikis sprendimui dėl skolos mokėjimo: svarbių duomenų nebuvimas gali įtakoti mūsų gebėjimą veiksmingai valdyti ir išspręsti jūsų skolą atsižvelgiant į jūsų poreikius, todėl skolų išieškojimo procese gali kilti vėlavimų arba iššūkių;
 • ribotos skolų grąžinimo galimybės: tais atvejais, kai skolai išspręsti būtina skolą grąžinti ar dėl jos derėtis, esminių duomenų nebuvimas gali apriboti mūsų galimybes sudaryti abipusiai naudingą mokėjimo susitarimą, kuris galėtų palengvinti skolų apmokėjimą.

Mes esame įsipareigoję užtikrinti duomenų tikslumą ir patikimumą skolų išieškojimo procese, laikydamiesi skaidrumo ir etikos standartų. Raginame visus Klientus reikalingus asmens duomenis teikti tiesiogiai mums, kad būtų lengviau valdyti savo skolas ir, prireikus, padėti pasiekti abiem pusėms priimtinų sprendimų. Atminkite, kad iš kitų šaltinių gaunami duomenys, gali būti pasenę ir (arba) netikslūs, o tai gali turėti įtakos skolų išieškojimo proceso veiksmingumui. Jūsų bendradarbiavimas teikiant tikslią ir naujausią informaciją yra labai vertinamas bei prisideda prie sklandesnio skolų sprendimo proceso.

 

 • KLIENTAI – KODĖL MES NAUDOJAME JŪSŲ INFORMACIJĄ IR KAIP TAI DAROME TEISĖTAI?

Šiame skyriuje aprašome konkrečius tikslus, kuriais renkame ir tvarkome jūsų asmens duomenis, taip pat teisinius pagrindus bei kiekvienu tikslu tvarkomų duomenų kategorijas.

 

Tikslas

Išsami informacija apie tikslą

Teisinis pagrindas

Skolų valdymas

Išieškojimo procesas

Efektyvus skolų išieškojimas ir verslo operacijos.

Teisinė prievolė

Sutarties vykdymas

Teisėtas interesas

Skolų mokėjimai

Mokėjimų sutikrinimas ir istorija

Tvarkyti finansines operacijas, sąskaitas, mokėjimus ir skolų išieškojimo procesui reikalingą susijusią finansinę veiklą.

Sutarties vykdymas

Teisinė prievolė

Komunikavimas

Lengvinti bendravimą su jumis su skolų išieškojimu susijusiais klausimais įvairiais kanalais, taip pat susirašinėjimą tarp jūsų ir mūsų įmonės.

Sutarties vykdymas

Teisėtas interesas

Balso įrašymas

Skambučių centro veiklos vykdymas arba pranešimų apie pažeidimus pranešimus teikimo užtikrinimas.

Sutikimas

(Turite teisę bet kada tokį sutikimą atšaukti)

Reagavimas į jūsų užklausas

Reagavimas į jūsų užklausas, klausimus arba prašymus.

Sutarties vykdymas

Teisėtas interesas

Naujienlaiškių ir atnaujinimų siuntimas

Jums sutikus, mes galime naudoti jūsų el. pašto adresą naujienlaiškiams, atnaujinimams arba su mūsų paslaugomis ar produktais susijusiai reklaminei medžiagai siųsti.

Sutikimas

(Turite teisę bet kada tokį sutikimą atšaukti)

Įrašų laikymas ir atitiktis

Įrašų laikymo reikalavimų, reguliavimo reikalavimų laikymosi bei reagavimo į teisinius prašymus užtikrinimas.

Teisinė prievolė

Teisėtas interesas

Sankcijų tikrinimas

Klientų tikrinimas pagal oficialius viešuosius Tarptautinių sankcijų sąrašus, kurio metu mes galime rinkti ir tvarkyti neskelbtinus duomenis, susijusius su baudžiamaisiais nuosprendžiais, sukčiavimo veikla arba politikoje dalyvaujančio asmens (PDA) statusu (jei tokia informacija atskleidžiama viešuosiuose oficialiuose sąrašuose). Toks procesas – tai sankcijų tikrinimo tvarkos dalis, siekiant užtikrinti atitiktį reguliavimo reikalavimams bei sumažinti su fiziniais asmenimis ar subjektais siejamą galimą riziką.

Teisinė prievolė

Teisėtas interesas

(Patikrinkite toliau kitame skyriuje pateiktą informaciją)

„Pažink savo klientą“ ir kova su pinigų plovimu

Išsamaus patikrinimo ir vertinimų atlikimas siekiant užkirsti kelią pinigų plovimui ir sukčiavimo veiklai.

Teisinė prievolė

Teisėtas interesas

Klientų rizikos vertinimas

Finansinės ir kitos svarbios rizikos, susijusios su Klientų finansiniu stabilumu, reputacija ir atitikties istorija, vertinimas.

Teisinė prievolė

Teisėtas interesas

Interesų konflikto prevencija

Galimų interesų konfliktų analizė, siekiant užtikrinti skaidrumą ir etišką elgesį.

Teisėtas interesas

Informavimo apie pažeidimus procesas

Visų tiek vidaus, tiek išorės suinteresuotųjų šalių pateiktų pranešimų apie pažeidimus tinkamos analizės ir tyrimo užtikrinimas.

Teisinė prievolė

Teisėtas interesas

Reguliavimo reikalavimų tikrinimas

Būtinų sertifikatų, licencijų, leidimų ir konkrečių pramonės sektorių kvalifikacijų tikrinimas (jei reikia).

Teisinė prievolė

Rinkodara ir apklausos

Valdyti rinkodaros parinktis, atsiliepimus, apklausų rezultatus bei kitus su rinkodara susijusius duomenis, bendrinamus mūsų bendravimo metu.

Sutikimas

(Turite teisę bet kada tokį sutikimą atšaukti)

Ginčų sprendimas

Kilus ginčams dėl mūsų skolų išieškojimo proceso, galime tvarkyti atitinkamus asmens duomenis, kad palengvintume ginčo išsprendimą, tyrimą ar teisminius procesus dėl teisinių reikalavimų pareiškimo, vykdymo ar gynimo.

Teisėtas interesas

Skundų sprendimas

Duomenų subjektų prašymų tvarkymas

Nagrinėti ir išspręsti jūsų ar trečiųjų šalių iškeltus skundus ar problemas dėl mūsų paslaugų, procesų ar asmens duomenų tvarkymo, taip pat atsakyti į duomenų subjektų prašymus.

Dokumentuoti skundų ir duomenų subjektų prašymų valdymą ir užtikrinti teisinių reikalavimų pareiškimą, vykdymą ar gynimą.

Teisinė prievolė

Teisėtas interesas

Tinkamumas specialiems mokėjimų grafikams arba nuolaidoms

Išimtiniais atvejais, mūsų santykių kontekste, tik tam tikrose situacijose gali būti tvarkomi neskelbtini duomenys dėl jūsų sveikatos būklės ar specialiųjų poreikių, siekiant nustatyti ir dokumentuoti tinkamumo kriterijus dėl teisės į specialius mokėjimų grafikus ar nuolaidas.

Sutikimas

Teisinė prievolė

Sukčiavimo prevencija ir incidentų tyrimai

Saugumo stebėsena

Mes galime tvarkyti el. paštą, IT naudojimo duomenis ir žurnalus, siekdami užkirsti kelią sukčiavimo veiklai, neteisėtai prieigai bei užtikrinti saugumo stebėseną ir tirti bei dokumentuoti saugumo pažeidimus, duomenų saugumo pažeidimus ar kitus incidentus, kurie gali turėti įtakos jūsų asmens duomenų saugumui.

Mūsų verslo apsaugojimas nuo sukčiavimo bei verslo veiklos saugumo palaikymas.

Teisinė prievolė  

Teisėtas interesas

Tyrimai ir plėtra

Agreguotieji duomenys tyrimų ir plėtros tikslais, siekiant tobulinti mūsų paslaugas ir veiklą, taip pat gerinti skolų išieškojimo procesą.

Teisėtas interesas

Verslo analizė ir ataskaitų teikimas

Verslo analizės, ataskaitų teikimo ir veiklos rezultatų vertinimo duomenų peržiūra, siekiant stebėti mūsų skolų išieškojimo procesą ir verslo operacijas.

Teisėtas interesas

Paslaugų rezultatų vertinimas ir stebėsena

Verslo plėtra

Stebėti ir vertinti mūsų paslaugų kokybę, nustatyti tobulintinas sritis ir plėtoti verslą arba nustatyti galimas verslo galimybes, bendradarbiavimo kryptis ar partnerystes.

Teisėtas interesas

Vidau auditas

Išorinis auditas

Atitikties stebėsena

Vykdyti vidaus ir išorinius auditus bei nuolatinę atitikties stebėseną, siekiant užtikrinti, kad mūsų įmonė laikytųsi reguliavimo reikalavimų, politikų ir vidaus standartų.

Teisinė prievolė

Teisėtas interesas

Rizikos valdymas ir kontrolė

Įvertinti, valdyti ir kontroliuoti rizikas, susijusias su duomenų saugumu, privatumu ir atitiktimi, siekiant užtikrinti tinkamą rizikos valdymą, tvarumą ir mūsų veiklos atitiktį.

Teisėtas interesas

 

Atminkite, kad tam tikri duomenų tvarkymo tikslai ir teisiniai pagrindai gali skirtis priklausomai nuo aplinkybių ir jūsų bendravimo su mumis. Visada užtikriname, kad asmens duomenys būtų tvarkomi laikantis galiojančių duomenų apsaugos įstatymų, atsižvelgiant į jūsų teises į privatumą.

Tvarkydami asmens duomenis dėl savo teisėtų interesų, šiuos interesus deriname su asmenų, kurių duomenys yra tvarkomi, teisėmis ir laisvėmis. Mes imamės priemonių užtikrinti, kad būtų paisoma jūsų teisių, o asmens duomenys būtų tvarkomi sąžiningai ir teisėtai.

 

 • KLIENTAI – KONKRETI INFORMACIJA DĖL IŠSAMAUS PATIKRINIMO PROCESO (SANKCIJŲ IR PDA TIKRINIMAS)

Patikrinimo tikslai ir teisiniai pagrindai

 

Mes vykdome sankcijų bei politikoje dalyvaujančių asmenų (PDA) patikrinimo procesą, nes tai dalis mūsų įsipareigojimo laikytis galiojančių įstatymų ir reglamentų, reglamentuojančių Tarptautines sankcijas, Kovos su kyšininkavimu ir korupcija priemones, finansinių nusikaltimų prevenciją, „Pažink savo klientą“ reikalavimus, Kovos su pinigų plovimu taisykles ir Kovos su terorizmo finansavimu prievoles. Šis patikrinimo procesas yra būtinas siekiant nustatyti ir įvertinti galimą riziką, susijusią su asmenimis ar subjektais, dalyvaujančiais mūsų verslo santykiuose ar finansinėse operacijose.

 

Sankcijų ir PDA patikrinimas pasitarnauja keletui gyvybiškai svarbių tikslų, įskaitant:

 • užtikrinimą, kad būtų laikomasi teisinių įsipareigojimų, siekiant išvengti verslo santykių ar finansinių sandorių su asmenimis ar subjektais, kuriems taikomos tarptautinės sankcijos;
 • išsamaus patikrinimo ir atsirinkimo vykdymą, siekiant užkirsti kelią bet kokiam piktnaudžiavimui mūsų įmone neteisėtais tikslais;
 • veiksmingų rizikos valdymo praktikų lengvinimą;
 • mūsų įsipareigojimo laikytis etiško ir atsakingo verslo elgesio demonstravimą.

 

Sankcijų ir PDA patikrinimo procesą vykdome pagal Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR),  6 straipsnio 1 dalies c ir f punktuose[1] arba 9 straipsnio 2 dalies e ir f punktuose [2] numatytais teisiniais pagrindais. Šie teisiniai pagrindai leidžia mums tvarkyti jūsų duomenis (i) kai to reikia, kad vykdytume savo teisines prievoles ir (ii) kai tai būtina dėl mūsų teisėtų interesų, pvz., saugiai vykdyti verslą, apsaugoti mūsų sistemų, operacijų, klientų, verslo santykių ir naudotojų vientisumą, aptikti arba užkirsti kelią sukčiavimui ir įgyvendinti kitus teisėtus interesus.

 

Asmens duomenų rinkimas, duomenų subjektų kategorijos ir duomenų šaltiniai

 

Vykdydami sankcijų ir PDA patikrinimo procesą, mes renkame ir tvarkome toliau numatytų dviejų pagrindinių  duomenų subjektų kategorijų asmens duomenis:

 

 • Mūsų KLIENTAI. Ši kategorija apima tokius asmens duomenis kaip vardas, pavardė, kontaktiniai duomenys, gimimo data, lytis, tautybė, pilietybė, gyvenamoji šalis, kliento ID ir kitą susijusią informaciją. Be to, gali būti renkami efektyviam patikrinimui reikalingi verslo ir finansiniai duomenys. Šiuos duomenis gauname tiesiogiai iš duomenų subjektų skolų išieškojimo proceso metu arba netiesiogiai iš viešai prieinamų šaltinių
 • Asmenys, įtraukti į Sankcijų ir PDA sąrašus. Šią grupę sudaro asmenys, įtraukti į atitinkamus Sankcijų ir PDA sąrašus. Patikrinimo metu tvarkomi duomenys gali apimti vardą ir pavardę, gimimo datą, lytį, tautybę, pilietybę, gyvenamąją šalį, kitą tapatybės nustatymo informaciją, prieinamą viešuosiuose oficialiuose šaltiniuose, kontaktinius duomenis, pareigas ar profesiją, išsamią informaciją apie sankcijas ir kitą svarbią viešai prieinamą informaciją. Šiuos duomenis gauname iš patvirtintų duomenų bazių, trečiųjų šalių tikrinimo paslaugų teikėjų, viešai prieinamos informacijos, reguliavimo institucijų, teisėsaugos institucijų, tarptautinių organizacijų ir komerciškai prieinamų PDA duomenų bazių.

 

Atminkite, kad mes nekontroliuojame informacijos, esančios viešuosiuose oficialiuose įrašuose ir duomenų rinkiniuose, kuriuos renka trečiųjų šalių tikrinimo paslaugų teikėjai. Šie duomenys renkami iš įvairių šaltinių, o sprendimus dėl asmens informacijos atskleidimo priima atitinkamos viešosios įstaigos, derinant viešąjį interesą atskleisti duomenis bei asmenų teises į privatumą.

 

Patikrinimo kriterijai ir galimos pasekmės  esant teigiamam rezultatui

 • Patikrinimo kriterijai. Patikrinimo metu mes pasitelkiame pažangias ir saugias technologijas bei algoritmus, kad palygintume tokius asmens duomenis kaip vardas, pavardė, gimimo data, tautybė ir kita svarbi informacija, su atitinkamais duomenimis Sankcijų ir PDA sąrašuose. Šis procesas yra automatizuotas, tačiau reikalingas žmogaus įsikišimas, kad būtų galima atlikti tolesnę analizę ir tyrimą gauto teigiamo rezultato atveju. Automatizuotas individualus sprendimų priėmimas nėra taikomas.
 • Pasekmės esant teigiamam rezultatui. Jei patikrinimo metu gaunamas teigiamas rezultatas, tai gali paskatinti papildomų išsamaus patikrinimo priemonių, pvz., padidintos stebėsenos arba tolesnio tyrimo, taikymą, kaip numatyta galiojančiuose įstatymuose bei kituose teisės aktuose. Esame įsipareigoję spręsti tokias situacijas pilnai laikantis teisės aktų reikalavimų, tuo pačiu metu išsaugant asmens duomenų konfidencialumą ir vientisumą.

 

Duomenų saugojimas

Mes saugome patikrinimo proceso metu surinktus asmens duomenis tik tiek, kiek tai būtina mūsų teisinėms prievolėms ir teisėtiems verslo tikslams įvykdyti.

 • Duomenys aktyviai tvarkomi tik tol, kol vyksta skolų išieškojimas, ir saugomi ne ilgiau nei 5 metus po visiško skolos grąžinimo (uždarymo) arba teisminių procesų įvykdymo.
 • Asmenys, įtraukti į Sankcijų ir PDA sąrašus, pasirinktuose duomenų šaltiniuose. Duomenys yra aktyviai tvarkomi kiekvieno patikrinimo seanso metu, tuomet yra automatiškai pašalinami. Duomenys, dėl kurių atsiranda galimi teigiami rezultatai, yra aktyviai tvarkomi rankinio patikrinimo bei analizės metu ir saugomi ne ilgiau nei 5 metus po verslo santykių su atitinkamu Klientu nutraukimo.

 

Duomenų bendrinimas

Kai kuriais atvejais mums gali tekti atskleisti asmens duomenis reguliavimo institucijoms, teisėsaugos institucijoms ar kitiems įgaliotiems subjektams pagal savo teisines prievoles arba įgyvendinant savo teisėtus interesus. Mes nebendriname asmens duomenų su jokiomis trečiosiomis šalimis rinkodaros tikslais.

Norėdami sužinoti daugiau apie savo teises, susijusias su jūsų asmens duomenimis, bei kaip jomis pasinaudoti, peržiūrėkite atitinkamą šios Privatumo politikos skyrių „Jūsų teisės“.

 

 • KLIENTAI – TREČIŲJŲ ŠALIŲ PASLAUGOS IR ĮRANKIAI

Valdydami savo skolų išieškojimo procesą, mes galime naudoti įvairius trečiųjų šalių įrankius ir paslaugas, kad pagerintume savo veiklą ir palengvintume efektyvias skolų išieškojimo paslaugas. Šie įrankiai ir paslaugos skirti procesams supaprastinti, skolų valdymui bei bendravimui gerinti ir saugiam informacijos tvarkymui bei keitimuisi palaikyti.

 

Mūsų pasitelkiamas trečiųjų šalių įrankių ir paslaugų rinkinys gali aprėpti daugybę funkcijų ir sprendimų, įskaitant Ryšių su klientais valdymo sistemas (CRM), debesijos sprendimus, el. pašto platformas ir kitus panašius įrankius. Šios technologijos leidžia efektyviai bendradarbiauti, laikantis duomenų saugumo standartų.

 

Naudojantis šiais trečiųjų šalių įrankiais ir paslaugomis, gali tekti bendrinti tam tikras su mūsų Klientais susijusias asmens duomenų kategorijas. Bendrinamų duomenų tipai gali skirtis priklausomai nuo konkretaus naudojamo įrankio ar paslaugos, tačiau gali apimti informaciją, reikalingą skolų valdymo veiklai.

 

Mes kruopščiai atsirenkame ir dirbame su patikimais trečiųjų šalių teikėjais, kurie laikosi duomenų apsaugos standartų ir konfidencialumo reikalavimų. Atkreipkite dėmesį, kad mūsų trečiųjų šalių įrankių naudojimas visada yra skirtas tik mūsų veiklos bei operacijų kokybei ir saugumui gerinti.

 

 • KLIENTAI – KAIP ILGAI SAUGOME JŪSŲ DUOMENIS?

Jūsų duomenis saugome tiek, kiek tai reikalinga skolos išieškojimo procesui vykdyti ir valdyti, iki 5 metų nuo visiško skolos grąžinimo (uždarymo) arba teisminių procesų įvykdymo. Tam tikrais atvejais duomenys gali būti saugomi ilgesnį laiką, jei taikomi kiti teisiniai terminai. Be to, asmens duomenys gali būti tvarkomi ir saugomi tiek, tiek to reikia mūsų teisėtam interesui užtikrinti bet kokio bylinėjimosi atveju.

Mes visada užtikriname atitinkamų teisinių prievolių laikymąsi, atitinkamai koreguojame duomenų saugojimo terminus, kad atitiktume šiuos reikalavimus. Pagrindinis mūsų tikslas – saugoti duomenis tiek, kiek reikia šioje Privatumo politikoje numatytiems tikslams ir bet kokioms teisinėms prievolėms įvykdyti.

 

Duomenų saugojimo laikotarpis gali keistis, atsižvelgiant į tokius dalykus kaip:

 • duomenų tipas, t. y.,  kai kuriuos duomenis reikia saugoti ilgiau nei kitus;
 • tikslai, dėl kurių tvarkome jūsų asmens duomenis;
 • teisiniai bei reguliavimo reikalavimai. Kartais įstatymas numato, kad mes privalome saugoti duomenis tam tikrą laikotarpį;
 • mūsų verslo poreikiai bei veiklos reikalavimai taip pat įtakoja duomenų saugojimo laikotarpį

 

Saugodami duomenis, imsimės atitinkamų techninių ir organizacinių priemonių, kad užtikrintume jūsų asmens duomenų saugumą ir konfidencialumą. Pasibaigus duomenų saugojimo laikotarpiui, mes saugiai ištrinsime arba padarysime jūsų asmens duomenis anoniminius pagal galiojančius įstatymus ir kitus teisės aktus.

 

 • KLIENTAI - AUTOMATIZUOTAS SPRENDIMŲ PRIĖMIMAS IR PROFILIAVIMAS

Automatizuotas sprendimų priėmimas. Mes nesiimame automatizuoto sprendimų priėmimo, kuris sukelia reikšmingų teisinių pasekmių ar panašių reikšmingų pasekmių asmenims, remiantis vien automatizuotu duomenų tvarkymu. Būkite tikri, kad jūsų teisės ir interesai apsaugomi pasitelkiant peržiūrėjimą rankiniu būdu bei žmogaus įsikišimą į sprendimų priėmimo procesus.

 

Profiliavimas. Mes naudojame profiliavimo metodus įvairiuose kontekstuose, siekdami optimizuoti savo veiklą, didinti našumą ir pritaikyti savo paslaugas, kad jos geriau atitiktų jūsų poreikius. Toliau pateikiamos pagrindinės mūsų vykdomos profiliavimo veiklos ir atitinkamas jų pagrindimas bei apsaugos priemonės:

 

 • skolų portfelių rezultatų analizės metodai apima duomenų, susijusių su skolų portfelio rezultatais, analizę, įskaitant tendencijas ir istorinius duomenis. Tikslas – optimizuoti skolų išieškojimo strategijas bei nustatyti veiklos rezultatų tendencijas. Tai padeda priimti duomenimis grindžiamus sprendimus tobulinant skolų išieškojimo paslaugas. Pasekmės apima geresnes skolų išieškojimo strategijas, patobulintas paslaugas ir veiksmingesnius skolų sprendimo procesus;
 • skolų išieškojimo proceso efektyvumo analizė apima metodus, skirtus skolų išieškojimo procesui supaprastinti per atitinkamų duomenų analizę. Tuo siekiama sumažinti klaidų skaičių ir padidinti bendrą skolų išieškojimo efektyvumą. Be to, tai padeda sklandžiau, be klaidų vykdyti skolų išieškojimo procesą. Pasekmės apima efektyvesnį ir supaprastintą skolų išieškojimo procesą, dėl kurio sumažėja vėlavimo ir klaidų tikimybė;
 • mokėjimų elgsenos modelių nustatymas apima duomenų analizę, kad būtų galima nustatyti skolininkų mokėjimo elgesio modelius. Toks elgsenos modelių nustatymas naudojamas skolų išieškojimo strategijoms pritaikyti pagal pastebėtus mokėjimo modelius. Šios įžvalgos pasitarnavo tinkinant skolų išieškojimo metodus. Tokio profiliavimo rezultatas – efektyvesnės ir labiau pritaikytos skolų išieškojimo paslaugos, atitinkančios mūsų klientų poreikius;
 • analizė dėl teisminių procesų inicijavimo yra grindžiama profiliavimo metodais, suteikiančiais svarbios informacijos, padedančios priimti sprendimus dėl teisminių procesų inicijavimo, ir nurodančiais tinkamiausią metodą, atsižvelgiant į konkrečias skolos detales. Tikslas – inicijuojant teisinius veiksmus užtikrinti teisės aktų reikalavimų laikymąsi bei nustatyti tinkamiausius sprendimus dėl valdomų skolų. Profiliavimas padeda priimti pagrįstus sprendimus dėl teisminių procesų, įskaitant antstolius, būtinumo ir tikslingumo. Žmogaus įsikišimas yra neatskiriama šio sprendimų priėmimo proceso dalis, užtikrinanti priežiūrą ir atskaitomybę, taip pat užtikrinanti, kad visi teisminiai procesai būtų atliekami tiksliai, laikantis reguliavimo gairių;
 • saugumo rizikos profiliavimas apima IT sistemų techninių duomenų, pvz., prieigos žurnalų, IP adresų ir įrenginių duomenų, analizę, siekiant nustatyti galimas saugumo grėsmes ir pažeidžiamumus. Tai būtina siekiant užtikrinti IT sistemų, įrankių ir taikomųjų programų saugumą profesinių santykių metu. Dėl šio profiliavimo galite tikėtis efektyvesnių saugos priemonių, skirtų apsaugoti jūsų duomenis bei jūsų naudojamas sistemas, kad būtų sukurta saugesnė, labiau apsaugota aplinka;
 • rizikos vertinimo ir išsamaus patikrinimo profiliavimo metodai naudojami su Klientais susijusiai rizikai įvertinti ir valdyti, įskaitant finansinį stabilumą, reputacijos problemas, atitikties istoriją, sertifikatus, licencijas, leidimus, interesų konfliktus, patikimumo patikrinimą ir sukčiavimo prevenciją. Tai padeda įvertinti ir valdyti atitikties riziką, sąžiningumo problemas ir galimus pažeidžiamumus skolų išieškojimo procese. Tokiu būdu, jūs galite gauti naudos iš skaidresnės ir etiškesnės verslo aplinkos. Pasekmės apima geresnę atitiktį, mažesnę sukčiavimo riziką bei sąžiningesnes partnerystes. Profiliavimo rezultatai peržiūrimi pasitelkiant žmogaus įsikišimą, taip užtikrinant, kad jie atitiktų etikos standartus ir reguliavimo reikalavimus;
 • rezultatų profiliavimo metodai padeda mums įvertinti mūsų veiklos rezultatus ir paslaugų kokybę, analizuojant veiklos rodiklius, paslaugų lygio sutartis ir grįžtamojo ryšio duomenis. Tai padeda įvertinti ir gerinti mūsų skolų išieškojimo veiklos efektyvumą ir veiksmingumą. Pasekmės apima geresnę paslaugų kokybę ir efektyvesnį bendravimą, pritaikytą tiek jūsų, tiek mūsų poreikiams. Žmonės ekspertai prižiūri ir tvirtina profiliavimo rezultatus, kad būtų išlaikytas skaidrumas ir sąžiningumas;
 • parinkčių profiliavimo metodai analizuoja jūsų išreikštas parinktis, įskaitant rinkodaros pranešimus, atsiliepimus ir įvairius apklausų rezultatus. Tai įgalina pagal konkrečias jūsų parinktis pritaikytą bendravimą ir komunikaciją. Tokiu būdu galite mėgautis suasmenintu, jums aktualiu ryšiu. Pasekmės apima jūsų parinktis bei interesus atitinkančių pranešimų ir paslaugų gavimą.

 

Visais profiliavimo atvejais, pagrindinis tikslas – kurti  saugesnę, skaidresnę ir efektyvesnę aplinką skoloms išieškoti. Šie profiliavimo metodai atlieka esminį vaidmenį siekiant kelių pagrindinių tikslų. Jie didina saugumą nustatant galimą riziką ir pažeidžiamumus, užtikrina reguliavimo reikalavimų laikymąsi, supaprastina procesus, kad skolų išieškojimas būtų efektyvesnis, ir įgalina individualizuotą bendravimą, suderintą su Klientų parinktimis. Numatomos pasekmės yra nuosekliai pozityvios, todėl gerėja duomenų saugumas, stiprėja atitiktis, optimizuojamas veiklos efektyvumas, užtikrinama labiau suasmeninta ir malonesnė Klientų patirtis, o tai galiausiai prisideda prie abiem šalims sėkmingų skolų valdymo rezultatų.

 

 

Būkite tikri, kad visa profiliavimo veikla vykdoma laikantis atitinkamų duomenų apsaugos įstatymų ir taisyklių. Jei reikia, turite teisę nesutikti su profiliavimo procesais.

Jei turite kokių nors problemų ar klausimų dėl automatizuoto sprendimų priėmimo ar profiliavimo mūsų įmonėje, nedvejodami susisiekite su mumis šios Privatumo politikos skiltyje „Susisiekite su mumis“ nurodytais kontaktiniais duomenimis.

 

 

 1. VERSLO PARTNERIŲ PRIVATUMO POLITIKA

Ši Privatumo politika paprastai taikoma visiems esamiems ir galimiems Verslo partneriams, įskaitant:

 • klientus;
 • investuotojus;
 • pardavėjus;
 • tiekėjus;
 • išorinius patarėjus;
 • bet kokias trečiąsias šalis, užmezgusias su mumis verslo santykius.

 

Verslo partnerių privatumo politikos turinys

 

 • Kokią informaciją mes renkame ir kaip?
 • Kodėl mes naudojame jūsų informaciją ir kaip tai darome teisėtai?
 • Konkreti informacija dėl išsamaus patikrinimo proceso (sankcijų ir PDA patikrinimas)
 • Trečiųjų šalių paslaugos ir įrankiai
 • Kaip ilgai saugome jūsų duomenis?
 • Automatizuotas sprendimų priėmimas ir profiliavimas

 

 

 • VERSLO PARTNERIAI – KOKIĄ INFORMACIJĄ MES RENKAME IR KAIP?

Kaip renkami duomenys?

Asmens duomenis renkame įvairiomis priemonėmis, siekdami palengvinti mūsų profesinį bendravimą ir bendradarbiavimą bei užtikrinti saugumą.

Jei pasirenkate bendrinti informaciją apie kitus asmenis, atminkite, kad esate atsakingi už bet kokius gautus ir bendrinamus trečiųjų šalių Asmens duomenis ir patvirtinate trečiosios šalies sutikimą pateikti tokius Duomenis mums.

 • Tiesioginis duomenų rinkimas apima informaciją, kurią mums suteikiate, pavyzdžiui, duomenis, kuriuos bendrinate tiesiogiai verslo santykių bei profesinio bendravimo metu, pavyzdžiui, jūsų vardą, kontaktinius duomenis, profesinę informaciją ir kitus svarbius dokumentus ar informaciją.
 • Netiesioginis duomenų rinkimas iš viešai prieinamų šaltinių. Mes galime rinkti viešai prieinamą informaciją apie jus iš tokių šaltinių kaip profesiniai socialinių tinklų profiliai, verslo svetainės ar viešieji registrai, jei tik tokia informacija yra svarbi mūsų verslo santykių valdymui.

 

Kokių kategorijų duomenis tvarkome?

 

Profesionaliai bendraudami ir bendradarbiaudami, mes galime tvarkyti įvairius asmens duomenis, reikalingus šiems santykiams valdyti ir plėtoti. Konkretūs renkami asmens duomenys gali skirtis priklausomai nuo mūsų bendravimo pobūdžio ir tikslų, dėl kurių bendraujame. Esame įsipareigoję visus duomenis tvarkyti atsakingai, laikydamiesi galiojančių duomenų apsaugos įstatymų ir taisyklių.

 

Toliau pateikiamos pagrindinės mūsų tvarkomų asmens duomenų kategorijos:

 

Tapatybės nustatymo informacija

Vardas, pavardė, kontaktiniai duomenys (pvz., telefono numeris ir pašto adresas) ir bet kokia kita tapatybės nustatymo informacija, kuri bendrinama verslo santykių metu ir kuri yra svarbi mūsų bendradarbiavimui.

Profesinė ir verslo informacija

Pareigybės, įmonių pavadinimai, susijusios įmonės, profesinės kvalifikacijos bei įmonės kontaktiniai duomenys.

Ryšių įrašai

El. pašto korespondencijos įrašai, susitikimų protokolai, skambučių žurnalai ir kiti su komunikacija susiję duomenys, bendrinami mūsų profesinio bendravimo metu.

Teisinė informacija

Informacija, gauta iš teisiškai įpareigojančių dokumentų, pvz., partnerystės susitarimų, sutarčių ir kitų susijusių teisinių dokumentų.

Finansinė informacija

Sąskaitose pateikiama informacija, finansinių operacijų įrašai, įskaitant išsamią banko sąskaitos informaciją, kredito vertinimus, mokėjimų sąlygas, finansines operacijas, mokėjimų istoriją, sąskaitas faktūras, susijusias su profesinėmis sutartimis, užsakymų istoriją bei su mūsų bendradarbiavimu susijusių produktų ar paslaugų išsamią informaciją arba kitus finansinius duomenis.

Sankcijų patikrinimo duomenys

Informacija apie Verslo partnerių patikrinimą Sankcijų sąrašuose ir politikoje dalyvaujančių asmenų duomenų bazėse, kuriose gali būti neskelbtinų duomenų, susijusių su politinėmis pažiūromis, baudžiamaisiais nuosprendžiais ar sukčiavimo veikla (Patikrinkite kituose dviejuose skyriuose pateiktą išsamią informaciją).

„Pažink savo klientą“ ir kovos su pinigų plovimu duomenys

Duomenys, gauti iš „Pažink savo klientą“ ir Kovos su pinigų plovimu patikrinimų ir vertinimų, atliekamų dėl Verslo partnerių, siekiant nustatyti ir užkirsti kelią pinigų plovimui.

Interesų konflikto duomenys

Duomenys, susiję su galimų interesų konfliktų tarp mūsų įmonės ir jos Verslo partnerių įvertinimu.

Rizikos vertinimo duomenys

Informacija, susijusi su Verslo partnerių rizikos vertinimu, atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip finansinis stabilumas, reputacija ir atitikties istorija.

Reguliavimo duomenys

Duomenys, susiję su reguliavimo reikalavimais, sertifikatais, licencijomis, leidimais, akreditacijomis ir konkrečių pramonės sektorių kvalifikacijomis, kurias gavo mūsų Verslo partneriai.

Intelektinės nuosavybės duomenys

Informacija apie intelektinės nuosavybės teises ir sutartis tarp mūsų įmonės ir jos Verslo partnerių, pvz., patentus, prekių ženklus ar autorių teises.

Veiklos rezultatų duomenys

Duomenys, susiję su mūsų Verslo partnerių veiklos rezultatais ir paslaugų kokybe, įskaitant paslaugų lygio sutartis, veiklos rezultatų vertinimus ir atsiliepimus.

Atstovų duomenys

Verslo partnerių darbuotojų ar atstovų duomenys, tokie kaip vardai, pavardės, pareigos, kontaktiniai duomenys ir kita verslo santykių valdymui svarbi informacija.

Draudimo duomenys

Informacija apie draudimo apsaugą ir atsakomybės sutartis tarp mūsų įmonės ir jos Verslo partnerių.

Rinkodaros parinktys

Rinkodaros pranešimų, atsiliepimų, apklausų rezultatų bei kitų su rinkodara susijusių duomenų, bendrinamų mums bendraujant, parinktys.

Ginčų įrašai

Informacija, susijusi su bet kokiais teisiniais ginčais ar nusiskundimais, kurie gali kilti mums bendradarbiaujant.

Auditų ir atitikties duomenys

Duomenys, susiję su Verslo partnerių atliktais (su Verslo partneriais susijusiais) auditais, vertinimais ar patikrinimais, siekiant užtikrinti atitiktį ir kokybę.

Prieigos teisių ir leidimų duomenys

Duomenys apie mūsų Verslo partneriams suteiktas prieigos teises ir leidimus įvairių mūsų įmonės sistemų, programų ir IT išteklių atžvilgiu.

Techniniai duomenys

Techninė informacija, pvz., sistemų ir programų prieigų žurnalai, IP adresai ir įmonės skaitmeninių išteklių, susijusių su mūsų bendradarbiavimu, naudojimas.

IT duomenys

Informacija apie Verslo partnerių savo darbo vietose naudojamą techninę ir programinę įrangą, svarbią IT palaikymo tikslais.

Įrenginio duomenys

Duomenys apie įrenginius, kuriuos Verslo partneriai naudoja norėdami pasiekti mūsų IT sistemas, debesijos aplinkas, programas ar IT infrastruktūrą, pvz., nešiojamuosius kompiuterius, išmaniuosius telefonus ar planšetinius kompiuterius.

Metaduomenų žurnalų ir IT naudojimo duomenys

Mes galime rinkti metaduomenų žurnalus ir informaciją, susijusią su IT naudojimu įvairiose sistemose ir programose. Šie duomenys atlieka svarbų vaidmenį tiriant ir dokumentuojant incidentus, tikrinant pranešimų autentiškumą ir taikant saugumo priemones. Tai gali apimti įvairius elementus, įskaitant laiko žymas, naudotojų identifikatorius, sistemos veiklos įrašus, prieigos žurnalus, IP adresus, išsamią įrenginio informaciją, programų naudojimo žurnalus, serverių žurnalus, debesijos aplinkos duomenis ir metaduomenis, susijusius su įvairiomis sąveikomis. Be to, ši informacija padeda stebėti saugumą ir reaguoti į incidentus visoje mūsų IT infrastruktūroje, įskaitant, bet neapsiribojant, el. pašto sistemomis, debesijos aplinkomis ir kitomis programinės įrangos programomis bei platformomis, kurios yra neatsiejama mūsų verslo veiklos dalis.

Kiti  būtini duomenys

Atsižvelgdami į jūsų veiksmus, mes galime tvarkyti papildomus asmens duomenis, pvz., informaciją, susijusią su mūsų profesiniais susitarimais, išsamią projekto informaciją, informaciją apie įvykius arba sutarties sąlygas ir bet kokius kitus su mūsų profesiniais santykiais susijusius duomenis.

Neskelbtini duomenys

Išimtiniais atvejais, kai palaikome santykius su Verslo partneriais, ir tik tam tikrose situacijose galime tvarkyti neskelbtinus duomenis, įskaitant Sankcijų patikrinimo procesą, kurio metu galime rinkti ir tvarkyti neskelbtinus duomenis, susijusius su baudžiamaisiais nuosprendžiais, sukčiavimo veikla ar politikoje dalyvaujančių asmens (PDA) statusą (jei tokia informacija atskleidžiama viešuosiuose oficialiuose sąrašuose). Toks procesas – tai sankcijų tikrinimo tvarkos dalis, siekiant užtikrinti atitiktį reguliavimo reikalavimams bei sumažinti su fiziniais asmenimis ar subjektais siejamą galimą riziką. Svarbu pažymėti, kad neskelbtini duomenys tvarkomi itin atsakingai, griežtai laikantis galiojančių duomenų apsaugos įstatymų. Mūsų pagrindinis tikslas – apsaugoti asmenų teises ir laisves, vykdant savo teisines prievoles bei išlaikant aukščiausius etikos standartus profesiniuose santykiuose.

Bottom of Form

Prievolė teikti asmens duomenis mūsų verslo santykiams

 

Mes prašome savo Verslo partnerių pateikti tam tikrus asmens duomenis, kad galėtume įgyvendinti tokius pagrindinius tikslus kaip rizikos vertinimas, atitikties patikrinimai bei bendradarbiavimas. Nepateikus reikalingų duomenų, bendradarbiavimo galimybės gali būti ribotos, taip pat tai gali paveikti mūsų verslo santykius:

 • reikalingų duomenų nepateikimas gali apriboti prieigą prie konkrečių paslaugų, projektų ar bendradarbiavimo;
 • itin svarbių duomenų nebuvimas gali suvaržyti mūsų galimybes pradėti arba tęsti verslo partnerystę.

Mes vertiname duomenų tikslumą ir patikimumą, bendradarbiaudami užtikriname skaidrumą ir etikos standartus. Raginame Verslo partnerius teikti reikalingus asmens duomenis, kad būtų lengviau atlikti veiksmingą rizikos vertinimą ir užtikrinti abipusiai naudingą bendradarbiavimą.

 

 

 • VERSLO PARTNERIAI – KODĖL MES NAUDOJAME JŪSŲ INFORMACIJĄ IR KAIP TAI DAROME TEISĖTAI?

Šiame skyriuje nurodome konkrečius tikslus, kuriais renkame ir tvarkome jūsų asmens duomenis siųsdami ir gaudami el. laiškus, taip pat teisinius pagrindus bei kiekvienu tikslu tvarkomų duomenų kategorijas.

 

 

 

Tikslas

Išsami informacija apie tikslą

Teisinis pagrindas

Verslo ryšių valdymas

Užmegzti ir palaikyti verslo ryšius su mūsų Verslo partneriais, įskaitant bendravimą, bendradarbiavimą ir sutartimis įforminamus susitarimus.

 

Sutarties vykdymas arba veiksmų ėmimasis sutarčiai sudaryti.

Teisėti interesai efektyvioms verslo operacijoms ir bendradarbiavimui vykdyti.

Sąskaitų teikimas ir mokėjimai

Tvarkyti finansines operacijas, sąskaitų teikimą, mokėjimus ir visą susijusią finansinę veiklą, reikalingą mūsų bendradarbiavimui.

Sutarties vykdymas

Mokesčių ir apskaitos teisinės prievolės.

Komunikacijos lengvinimas

 

Lengvinti bendravimą įvairiais kanalais bei susirašinėjimą tarp jūsų ir mūsų organizacijos.

Sutarties vykdymas arba veiksmų ėmimasis sutarčiai sudaryti ir (arba)

Teisėtas interesas bendrauti su jumis su verslu susijusiais klausimais.

Reagavimas į jūsų užklausas

Mes galime tvarkyti jūsų asmens duomenis, reaguodami į jūsų užklausas, klausimus ar prašymus.

Sutarties vykdymas arba veiksmų ėmimasis sutarčiai sudaryti

Naujienlaiškių ir atnaujinimų siuntimas

Jums sutikus, mes galime naudoti jūsų el. pašto adresą naujienlaiškiams, atnaujinimams bei su mūsų paslaugomis ar produktais susijusiai reklaminei medžiagai siųsti.

Sutikimas

(turite teisę bet kada atšaukti savo sutikimą)

Teisinių prievolių laikymasis

Mes galime tvarkyti jūsų asmens duomenis, kad įvykdytume teisines prievoles, įskaitant įrašų saugojimą, reguliavimo reikalavimus ir reagavimą į teisinius prašymus.

Teisinė prievolė

Sankcijų patikrinimas ir rizikos vertinimas

Mes galime tvarkyti jūsų asmens duomenis, kad patikrintume Verslo partnerius sankcijų sąrašuose bei įvertintume riziką, susijusią su jų finansiniu stabilumu, reputacija bei atitikties istorija.

Teisinė prievolė

Teisėtas interesas

(Patikrinkite toliau kitame skyriuje pateiktą informaciją)

„Pažink savo klientą“ ir

kova su pinigų plovimu

Mes galime tvarkyti jūsų asmens duomenis, išsamiam Verslo partnerių patikrinimui ir vertinimui atlikti, kad užkirstume kelią pinigų plovimui bei sukčiavimo veiklai.

Teisinė prievolė

Teisėtas interesas užkirsti kelią sukčiavimo ir neteisėtai veiklai.

Interesų konfliktų vertinimas

Įvertinti galimus interesų konfliktus tarp mūsų įmonės ir jos Verslo partnerių, siekiant užtikrinti skaidrumą ir etišką elgesį.

Teisėtas interesas išlaikyti skaidrumą ir etišką elgesį profesiniame bendradarbiavime.

Reguliavimo reikalavimų tikrinimas

Patikrinti būtinus sertifikatus, licencijas, leidimus ir konkrečių pramonės sektorių kvalifikacijas, kurias gavo mūsų Verslo partneriai.

Teisinės prievolės, susijusios su reguliavimo reikalavimais ir sertifikatais.

Intelektinės nuosavybės teisių valdymas

Valdyti intelektinės nuosavybės teises ir sutartis tarp mūsų įmonės ir jos Verslo partnerių, pvz., patentus, prekių ženklus ar autorių teises.

Sutarties vykdymas

Teisėti interesai, susiję su  teisinių reikalavimų pareiškimu, įgyvendinimu ar gynimu.

Paslaugų rezultatų vertinimas

Įvertinti mūsų Verslo partnerių veiklos rezultatus ir paslaugų kokybę, įskaitant paslaugų lygio sutartis ir atsiliepimus.

Teisėtas interesas įvertinti ir gerinti Verslo partnerių teikiamų paslaugų kokybę.

Rinkodara ir apklausos

Valdyti rinkodaros parinktis, atsiliepimus, apklausų rezultatus ir kitus su rinkodara susijusius duomenis, bendrinamus mums bendraujant.

Sutikimas

(turite teisę bet kada atšaukti savo sutikimą)

Ginčų sprendimas

 

Kilus ginčams dėl mūsų bendradarbiavimo, mes galime tvarkyti atitinkamus asmens duomenis, kad palengvintume ginčų sprendimą, tyrimus ar teisminius procesus.

Teisėti interesai, susiję su  teisinių reikalavimų pareiškimu, įgyvendinimu ar gynimu.

Skundų sprendimas

Duomenų subjektų prašymų

Nagrinėti ir išspręsti jūsų ar trečiųjų šalių pateiktus skundus ar problemas dėl mūsų paslaugų, procesų ar asmens duomenų tvarkymo bei reaguoti į duomenų subjektų prašymus.

Teisinės prievolės dokumentuoti ir reaguoti į skundus bei duomenų subjektų prašymus.

Teisėti interesai, susiję su  teisinių reikalavimų pareiškimu, įgyvendinimu ar gynimu.

Sukčiavimo prevencija ir  incidentų tyrimas

Saugumo stebėsena

Mes galime tvarkyti el. paštą, IT naudojimo duomenis ir žurnalus, siekdami užkirsti kelią sukčiavimo veiklai, neteisėtai prieigai, užtikrinti saugumo stebėseną ir ištirti bei dokumentuoti saugumo pažeidimus, duomenų saugumo pažeidimus ar kitus incidentus, kurie gali turėti įtakos jūsų asmens duomenų saugumui.

Teisinės prievolės tirti ir dokumentuoti saugumo incidentus ir

Teisėti interesai apsaugoti mūsų verslą nuo sukčiavimo bei išlaikyti korespondencijos el. paštu saugumą.

Tyrimai ir plėtra

Mes galime naudoti agreguotuosius duomenis tyrimų ir plėtros tikslais, siekdami gerinti savo paslaugas ir veiklą.

Teisėti interesai gerinti savo pasiūlymus ir veiklą.

Verslo analizė ir ataskaitų teikimas

Mes galime analizuoti duomenis verslo analizės, ataskaitų teikimo bei veiklos vertinimo tikslais.

Teisėti interesai stebėti ir gerinti mūsų verslo operacijas.

Stebėsena ir paslaugų gerinimas

Verslo plėtra

Mes galime tvarkyti duomenis, siekdami stebėti savo paslaugų kokybę, nustatyti tobulintinas sritis ir plėtoti verslą arba nustatyti galimas verslo galimybes, bendradarbiavimą ar partnerystes.

Teisėti interesai palaikyti ir gerinti savo paslaugas bei siekti verslo augimo ir plėtros.

Vidaus auditas

Išorinis auditas

Atitikties stebėsena

Vykdyti vidaus ir išorinius auditus bei nuolatinę atitikties stebėseną, siekiant užtikrinti, kad mūsų organizacija laikytųsi reguliavimo reikalavimų, politikų ir vidaus standartų.

Teisinė prievolė ir (arba)

Teisėti interesai

Rizikos valdymas ir kontrolė

Įvertinti, valdyti ir kontroliuoti riziką, susijusią su duomenų saugumu, privatumu ir atitiktimi.

Teisėti interesai užtikrinti rizikos valdymą, tvarumą ir atitiktį mūsų operacijose.

 

Atminkite, kad tam tikri duomenų tvarkymo tikslai ir teisiniai pagrindai gali skirtis priklausomai nuo aplinkybių bei nuo jūsų bendravimo su mumis. Visada užtikriname, kad asmens duomenys būtų tvarkomi laikantis galiojančių duomenų apsaugos įstatymų, atsižvelgiant į jūsų teises į privatumą.

Tvarkydami asmens duomenis savo teisėtų interesų tikslais, šiuos interesus deriname su asmenų, kurių duomenys yra tvarkomi, teisėmis ir laisvėmis. Imamės priemonių užtikrinti, kad būtų paisoma jūsų teisių, o asmens duomenys būtų tvarkomi sąžiningai ir teisėtai.

 

 

 • VERSLO PARTNERIAI – KONKRETI INFORMACIJA DĖL IŠSAMAUS PATIKRINIMO PROCESO (SANKCIJŲ IR PDA PATIKRINIMAS)

Patikrinimo tikslai ir teisiniai pagrindai

 

Atliekame Sankcijų ir politikoje dalyvaujančių asmenų (PDA) patikrinimą, nes tai dalis mūsų įsipareigojimo laikytis galiojančių įstatymų ir reglamentų, reglamentuojančių Tarptautines sankcijas, Kovos su kyšininkavimu ir korupcija priemones, finansinių nusikaltimų prevenciją, „Pažink savo klientą“ reikalavimus, Kovos su pinigų plovimu (PML) taisykle ir kovos su terorizmo finansavimu įsipareigojimus. Šis patikrinimas būtinas norint nustatyti ir įvertinti galimą riziką, siejamą su asmenimis ar subjektais, dalyvaujančiais mūsų verslo santykiuose ar finansinėse operacijose.

 

Sankcijų ir PDA patikrinimas pasitarnauja keletui gyvybiškai svarbių tikslų, įskaitant:

 • teisinių prievolių išvengti verslo santykių ar finansinių sandorių su asmenimis ar subjektais, kuriems taikomos tarptautinės sankcijos, laikymosi užtikrinimą;
 • išsamaus patikrinimo ir atsirinkimo vykdymą, siekiant užkirsti kelią bet kokiam piktnaudžiavimui mūsų įmone neteisėtais tikslais;
 • veiksmingų rizikos valdymo praktikų lengvinimą;
 • mūsų įsipareigojimo laikytis etiško ir atsakingo verslo elgesio demonstravimą.

Sankcijų ir PDA patikrinimo procesą vykdome pagal Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR),  6 straipsnio 1 dalies c ir f punktuose[3] arba 9 straipsnio 2 dalies e ir f punktuose [4] numatytais teisiniais pagrindais.

Šie teisiniai pagrindai leidžia mums tvarkyti jūsų duomenis (i) kai to reikia, kad vykdytume savo teisines prievoles ir (ii) kai tai būtina dėl mūsų teisėtų interesų, pvz., saugiai vykdyti verslą, apsaugoti mūsų sistemų, operacijų, klientų, verslo santykių ir naudotojų vientisumą, aptikti arba užkirsti kelią sukčiavimui ir įgyvendinti kitus teisėtus interesus

 

Asmens duomenų rinkimas, Duomenų subjektų kategorijos ir Duomenų šaltiniai

 

Vykdydami sankcijų ir PDA patikrinimo procesą, mes renkame ir tvarkome toliau numatytų dviejų pagrindinių  duomenų subjektų kategorijų asmens duomenis:

 • Mūsų Verslo partneriai. Ši kategorija apima tokius asmens duomenis kaip vardas, pavardė, kontaktiniai duomenys, gimimo data, lytis, tautybė, pilietybė, gyvenamoji šalis, kliento ID ir kitą susijusią informaciją. Be to, gali būti renkami efektyviam patikrinimui reikalingi verslo ir finansiniai duomenys. Šiuos duomenis gauname tiesiogiai iš duomenų subjektų mūsų verslo santykių metu arba netiesiogiai iš viešai prieinamų šaltinių
 • Asmenys, įtraukti į Sankcijų ir PDA sąrašus. Šią grupę sudaro asmenys, įtraukti į atitinkamus Sankcijų ir PDA sąrašus. Patikrinimo metu tvarkomi duomenys gali apimti vardą ir pavardę, gimimo datą, lytį, tautybę, pilietybę, gyvenamąją šalį, kitą tapatybės nustatymo informaciją, prieinamą viešuosiuose oficialiuose šaltiniuose, kontaktinius duomenis, pareigas ar profesiją, išsamią informaciją apie sankcijas ir kitą svarbią viešai prieinamą informaciją. Šiuos duomenis gauname iš patvirtintų duomenų bazių, trečiųjų šalių tikrinimo paslaugų teikėjų, viešai prieinamos informacijos, reguliavimo institucijų, teisėsaugos institucijų, tarptautinių organizacijų ir komerciškai prieinamų PDA duomenų bazių.

 

Atminkite, kad mes nekontroliuojame informacijos, esančios viešuosiuose oficialiuose įrašuose ir duomenų rinkiniuose, kuriuos renka trečiųjų šalių tikrinimo paslaugų teikėjai. Šie duomenys renkami iš įvairių šaltinių, o sprendimus dėl asmens informacijos atskleidimo priima atitinkamos viešosios įstaigos, derinant viešąjį interesą atskleisti duomenis bei asmenų teises į privatumą.

 

 

Patikrinimo kriterijai ir galimos pasekmės esant teigiamam rezultatui

 • Patikrinimo kriterijai. Patikrinimo metu mes pasitelkiame pažangias ir saugias technologijas bei algoritmus, kad palygintume tokius asmens duomenis kaip vardas, pavardė, gimimo data, tautybė ir kita svarbi informacija, su atitinkamais duomenimis Sankcijų ir PDA sąrašuose. Šis procesas yra automatizuotas, tačiau reikalingas žmogaus įsikišimas, kad būtų galima atlikti tolesnę analizę ir tyrimą gauto teigiamo rezultato atveju. Automatizuotas individualus sprendimų priėmimas nėra taikomas.
 • Pasekmės esant teigiamam rezultatui. Jei patikrinimo metu gaunamas teigiamas rezultatas, tai gali paskatinti papildomų išsamaus patikrinimo priemonių, pvz., padidintos stebėsenos arba tolesnio tyrimo, taikymą, kaip numatyta galiojančiuose įstatymuose bei kituose teisės aktuose. Esame įsipareigoję spręsti tokias situacijas pilnai laikantis teisės aktų reikalavimų, tuo pačiu metu išsaugant asmens duomenų konfidencialumą ir vientisumą.

 

Duomenų saugojimas

Mes saugome patikrinimo proceso metu surinktus asmens duomenis tik tiek, kiek tai būtina mūsų teisinėms prievolėms ir teisėtiems verslo tikslams įvykdyti.

 • Verslo partneriai. Duomenys aktyviai tvarkomi tik tol, kol tęsiasi verslo santykiai, ir saugomi ne ilgiau nei 5 metus[5] po verslo sutarties pasibaigimo.
 • Asmenys, įtraukti į Sankcijų ir PDA sąrašus, pasirinktuose duomenų šaltiniuose. Duomenys yra aktyviai tvarkomi kiekvieno patikrinimo seanso metu, tuomet yra automatiškai pašalinami. Duomenys, dėl kurių atsiranda galimi teigiami rezultatai, yra aktyviai tvarkomi rankinio patikrinimo bei analizės metu ir saugomi ne ilgiau nei 5 metus po verslo santykių su atitinkamu Klientu nutraukimo.

 

Duomenų bendrinimas

 

Kai kuriais atvejais mums gali tekti atskleisti asmens duomenis reguliavimo institucijoms, teisėsaugos institucijoms ar kitiems įgaliotiems subjektams pagal savo teisines prievoles arba įgyvendinant savo teisėtus interesus. Mes nebendriname asmens duomenų su jokiomis trečiosiomis šalimis rinkodaros tikslais.

 

Norėdami sužinoti daugiau apie savo teises, susijusias su jūsų asmens duomenimis, bei kaip jomis pasinaudoti, peržiūrėkite atitinkamą šios Privatumo politikos skyrių „Jūsų teisės“

 

 • VERSLO PARTNERIAI – TREČIŲJŲ ŠALIŲ PASLAUGOS IR ĮRANKIAI

Valdydami savo verslo santykius su partneriais, mes galime naudoti įvairius trečiųjų šalių įrankius ir paslaugas, kad pagerintume savo veiklą ir palengvintume efektyvų bendradarbiavimą. Šie įrankiai ir paslaugos skirti procesams supaprastinti, bendravimui gerinti ir saugiam informacijos keitimuisi palaikyti.

 

Šie trečiųjų šalių įrankiai ir paslaugos gali aprėpti daugybę funkcijų ir sprendimų, kurie gerina mūsų gebėjimą dirbti kartu efektyviai ir saugiai.

 

Naudojantis šiais trečiųjų šalių įrankiais ir paslaugomis, gali tekti bendrinti tam tikras su mūsų Verslo partneriais susijusias asmens duomenų kategorijas. Bendrinamų duomenų tipai gali skirtis priklausomai nuo konkretaus naudojamo įrankio ar paslaugos, tačiau gali apimti informaciją, reikalingą profesionaliam bendradarbiavimui.

 

Mes kruopščiai atsirenkame ir dirbame su patikimais trečiųjų šalių teikėjais, kurie laikosi duomenų apsaugos standartų ir konfidencialumo reikalavimų. Atkreipkite dėmesį, kad mūsų trečiųjų šalių įrankių naudojimas visada yra skirtas tik mūsų veiklos bei operacijų kokybei ir saugumui gerinti.

 

 

 • VERSLO PARTNERIAI – KAIP ILGAI SAUGOME JŪSŲ DUOMENIS?

Jūsų duomenis saugome tiek, kiek tai reikalinga mūsų sutartiniams santykiams vykdyti ir valdyti, ir iki 5 metų nuo sutartinių santykių nutraukimo arba ilgesnį laikotarpį, jei taikomi kiti teisiniai terminai.

Mes visada užtikriname atitinkamų teisinių prievolių laikymąsi, atitinkamai koreguojame duomenų saugojimo terminus, kad atitiktume šiuos reikalavimus. Pagrindinis mūsų tikslas – saugoti duomenis tiek, kiek reikia šioje Privatumo politikoje numatytiems tikslams ir bet kokioms teisinėms prievolėms įvykdyti.

 

Duomenų saugojimo laikotarpis gali keistis, atsižvelgiant į tokius dalykus kaip:

 • duomenų tipas, t. y.,  kai kuriuos duomenis reikia saugoti ilgiau nei kitus;
 • tikslai, dėl kurių tvarkome jūsų asmens duomenis;
 • teisiniai bei reguliavimo reikalavimai. Kartais įstatymas numato, kad mes privalome saugoti duomenis tam tikrą laikotarpį;
 • mūsų verslo poreikiai bei veiklos reikalavimai taip pat įtakoja duomenų saugojimo laikotarpį

 

Saugodami duomenis, imsimės atitinkamų techninių ir organizacinių priemonių, kad užtikrintume jūsų asmens duomenų saugumą ir konfidencialumą. Pasibaigus duomenų saugojimo laikotarpiui, mes saugiai ištrinsime arba padarysime jūsų asmens duomenis anoniminius pagal galiojančius įstatymus ir kitus teisės aktus.

 

 • VERSLO PARTNERIAI – AUTOMATIZUOTAS SPRENDIMŲ PRIĖMIMAS IR PROFILIAVIMAS

Automatizuotas sprendimų priėmimas. Mes nesiimame automatizuoto sprendimų priėmimo, kuris sukelia reikšmingų teisinių pasekmių ar panašių reikšmingų pasekmių asmenims, remiantis vien automatizuotu duomenų tvarkymu.

 

Profiliavimas. Mes naudojame profiliavimo metodus toliau numatytuose kontekstuose:

 • saugumo rizikos profiliavimas apima IT sistemų techninių duomenų, pvz., prieigos žurnalų, IP adresų ir įrenginių duomenų, analizę, siekiant nustatyti galimas saugumo grėsmes ir pažeidžiamumus. Tai būtina siekiant užtikrinti IT sistemų, įrankių ir taikomųjų programų saugumą profesinių santykių metu. Dėl šio profiliavimo galite tikėtis efektyvesnių saugos priemonių, skirtų apsaugoti jūsų duomenis bei jūsų naudojamas sistemas, kad būtų sukurta saugesnė, labiau apsaugota bendradarbiavimo aplinka;
 • rizikos vertinimo ir išsamaus patikrinimo profiliavimo metodai naudojami su Verslo partneriais susijusiai rizikai įvertinti ir valdyti, įskaitant finansinį stabilumą, reputacijos problemas, atitikties istoriją, sertifikatus, licencijas, leidimus, interesų konfliktus, patikimumo patikrinimą ir sukčiavimo prevenciją. Tai padeda įvertinti ir valdyti atitikties riziką, sąžiningumo problemas ir galimus pažeidžiamumus profesionalaus bendradarbiavimo procese. Tokiu būdu, jūs galite gauti naudos iš skaidresnės ir etiškesnės verslo aplinkos. Pasekmės apima geresnę atitiktį, mažesnę sukčiavimo riziką bei sąžiningesnes partnerystes;
 • rezultatų profiliavimo metodai padeda mums įvertinti mūsų Verslo partnerių veiklos rezultatus ir paslaugų kokybę, analizuojant veiklos rodiklius, paslaugų lygio sutartis ir grįžtamojo ryšio duomenis. Tai padeda įvertinti ir gerinti mūsų bendradarbiavimo efektyvumą ir veiksmingumą. Pasekmės apima geresnę paslaugų kokybę ir efektyvesnį bendravimą, pritaikytą tiek jūsų, tiek mūsų poreikiams;
 • parinkčių profiliavimo metodai analizuoja jūsų išreikštas parinktis, įskaitant rinkodaros pranešimus, atsiliepimus ir įvairius apklausų rezultatus. Tai įgalina pagal konkrečias jūsų parinktis pritaikytą bendravimą ir komunikaciją. Tokiu būdu galite mėgautis suasmenintu, jums aktualiu ryšiu. Pasekmės apima jūsų parinktis bei interesus atitinkančių pranešimų ir paslaugų gavimą

 

Visais profiliavimo atvejais, pagrindinis tikslas – kurti  saugesnę, skaidresnę ir efektyvesnę aplinką megzti profesionalius santykius. Esminis dalykas – didesnis saugumas, stipresnė atitiktis, našumas bei suasmenintas bendravimas. Numatomos pasekmės yra nuosekliai pozityvios, jomis siekiama gerinti bendrą patirtį ir mūsų verslo partnerystės rezultatus.

 

Būkite tikri, kad visa profiliavimo veikla vykdoma laikantis atitinkamų duomenų apsaugos įstatymų ir taisyklių. Jei reikia, turite teisę nesutikti su profiliavimo procesais.

Jei turite kokių nors problemų ar klausimų dėl automatizuoto sprendimų priėmimo ar profiliavimo mūsų įmonėje, nedvejodami susisiekite su mumis šios Privatumo politikos skiltyje „Susisiekite su mumis“ nurodytais kontaktiniais duomenimis.

 

 

 1. SU KUO MES BENDRINAME JŪSŲ DUOMENIS?

Kartais mes privalome bendrinti jūsų asmens duomenis su kitais, kad įvykdytume savo teisinius ir sutartinius įsipareigojimus bei įgyvendintume savo teisėtus interesus. Mes galime bendrinti duomenis su savo filialais, dukterinėmis įmonėmis ar paslaugų teikėjais, kad palengvintume savo verslo veiklą.

 

Toliau pateikiami galimų jūsų duomenų gavėjų kategorijų pavyzdžiai:

Paslaugų teikėjai

Tai įmonės, kurios padeda mums valdyti mūsų verslo veiklą, įskaitant techninį palaikymą, el. pašto prieglobą, debesijos sprendimus, saugumo ir rizikos valdymo įrankius, duomenų analizę ir IT paslaugas. Šie partneriai sutartimi įsipareigoja laikytis mūsų duomenų privatumo ir saugumo reikalavimų, taip užtikrindami jūsų asmeninės informacijos apsaugą. Jie turi teisę susipažinti su asmens duomenimis tik mūsų nurodytais tikslais, prisidėdami prie mūsų paslaugų efektyvumo ir saugumo.

Profesionalūs patarėjai

Mes galime dirbti su teisininkais, buhalteriais, auditoriais arba konsultantais, kurie gali susipažinti su jūsų duomenis, teikdami savo paslaugas.

Teisinės ir reguliavimo institucijos

Kartais dėl teisinių prievolių mes privalome bendrinti el. pašto duomenis su teisėsaugos, reguliavimo institucijomis ar vyriausybinėmis institucijomis.

Verslo perdavimai

Susijungus įmonėms, pardavus turtą ar atlikus kitus reikšmingus organizacinius pakeitimus, jūsų el. pašto duomenys gali būti perduoti naujam subjektui ar savininkams.

Trečiųjų šalių įrankiai ir platformos

Mes naudojame įvairius trečiųjų šalių įrankius ir platformas savo procesams tobulinti. Šie įrankiai gali tvarkyti jūsų el. pašto duomenis mūsų vardu.

Kiti įgaliotieji duomenų gavėjai

Gali būti ir kitų įgaliotųjų duomenų gavėjų, su kuriais privalome bendrinti duomenis, atsižvelgiant į konkrečias situacijas ir įstatymus.

 

Mes imamės priemonių, kad bendrinant duomenis būtų užtikrintas jūsų duomenų saugumas ir konfidencialumas.

 

 

 1. TARPTAUTINIAI DUOMENŲ PERDAVIMAI

Mums gali tekti perkelti jūsų duomenis į šalis, nepriklausančias Europos ekonominei erdvei (EEE) arba į vietas, kuriose taikomos kitokios duomenų apsaugos taisyklės. Mes imamės veiksmų, kad apsaugotume jūsų duomenis, įskaitant:

 • Sprendimai dėl tinkamumo. Jei Europos Komisijos teigimu šalyje yra gera duomenų apsauga, mes galime ten siųsti duomenis be jokių papildomų apsaugos priemonių, įskaitant ES ir JAV duomenų privatumo sistemą.
 • ES ir JAV duomenų privatumo sistema. Europos Komisija patvirtino duomenų perdavimus iš Europos ekonominės erdvės (EEE) į JAV pagal ES ir JAV duomenų privatumo sistemą. Pagal šią sistemą jūsų asmens duomenys gali būti perduoti sistemoje dalyvaujančioms JAV įmonėms be papildomų apsaugos priemonių.
 • Standartinės sutarčių sąlygos. Mes galime naudoti šias patvirtintas sutartis, siekdami užtikrinti, kad jūsų duomenys būtų saugūs už EEE ribų.

 

Daugiau informacijos apie duomenų perdavimus galite gauti per Privatumo politikos skiltį „Susisiekite su mumis“.

 

 1. KAIP MES APSAUGOME JŪSŲ DUOMENIS?

Vykdydami savo verslo veiklą esame pasiryžę užtikrinti jūsų asmens duomenų saugumą. Mes naudojame daugybę techninių ir organizacinių priemonių, kad išlaikytume jūsų asmeninės informacijos vientisumą ir konfidencialumą, apsaugotume ją nuo neteisėtos prieigos, atskleidimo, praradimo, pakeitimo ar sunaikinimo.

 

Organizacinės apsaugos priemonės

Esame įdiegę įvairias organizacines priemones, įskaitant politikas, tvarkas ir gaires, reglamentuojančias duomenų apsaugos praktiką visoje mūsų organizacijoje. Reguliariai vertiname duomenų tvarkymo veiklą, siekdami nustatyti ir sumažinti riziką jūsų privatumui bei užtikrinti subalansuotą požiūrį.

Duomenų šifravimas

Mes naudojame šifravimo metodus, kad apsaugotume jūsų asmens duomenis jų perdavimo ir saugojimo metu, užkirsdami kelią neteisėtai prieigai ar duomenų perėmimui.

Prieigos valdikliai

Griežti prieigos valdikliai užtikrina, kad tik įgalioti darbuotojai turėtų prieigą prie jūsų asmens duomenų. Prieigos privilegijos suteikiamos pagal poreikį ir yra reguliariai peržiūrimos bei atnaujinamos.

Duomenų kiekio mažinimas

Mes renkame ir tvarkome tik tokius asmens duomenis, kurie yra būtini šioje Privatumo politikoje nurodytais tikslais. Renkami tik tie duomenys, kurie yra būtini ir svarbūs.

Privatumas nuo pat pradžių

Duomenų apsaugą į savo procesus integruojame nuo pat pradžių, pasitelkdami privatumą didinančias technologijas bei praktiką, kad išlaikytume aukščiausius duomenų apsaugos ir privatumo standartus.

Darbuotojų mokymai

Užtikriname, kad mūsų komanda būtų deramai apmokyta, kaip apsaugoti jūsų duomenis.

Reagavimas į incidentus

Mažai tikėtinu duomenų saugumo pažeidimo ar saugumo incidento atveju taikome tvarkas, skirtas operatyviai reaguoti, ištirti ir sušvelninti tokių incidentų poveikį. Apie incidentus informuosime jus ir atitinkamas institucijas, kaip reikalaujama pagal galiojančius teisės aktus

Reguliarūs vertinimai

Reguliariai atliekame savo duomenų apsaugos ir saugumo priemonių vertinimus ir auditus, kad nustatytume ir pašalintume bet kokius pažeidžiamumus ar pavojus, susijusius su asmens duomenimis. Tai padeda mums išlaikyti mūsų saugumo priemonių veiksmingumą ir užtikrinti nuolatinę duomenų apsaugą.

Kita  

Kitos saugos priemonės, reikalingos duomenų konfidencialumui, prieinamumui ir vientisumui valdyti, yra derinamos su technologijų plėtra.

 

Įgyvendindami šias technines ir organizacines priemones, esame įsipareigoję nuolat gerinti savo saugumo praktiką ir prisitaikyti prie besikeičiančių grėsmių, kad apsaugotume jūsų asmens duomenis. Jei nerimaujate dėl savo asmens duomenų saugumo arba įtariate kokią nors neteisėtą prieigą ar duomenų atskleidimą, nedelsdami susisiekite su mumis skiltyje „Susisiekite su mumis“ nurodytais kontaktiniais duomenimis.

 

 

 1. JŪSŲ TEISĖS

 

Esame įsipareigoję užtikrinti skaidrumą, taip pat užtikrinti, kad jūs turėtumėte galimybę naudotis savo kaip duomenų subjekto teisėmis nemokamai:

 

Teisė bet kuriuo metu atšaukti savo sutikimą

Galite bet kada atšaukti savo sutikimą dėl jūsų Asmens duomenų tvarkymo.

Teisė būti informuotam

Jūs turite teisę būti informuoti apie tai, kaip renkami ir tvarkomi jūsų Asmens duomenys. Tai apima informavimą apie duomenų tvarkymo tikslų, apie tai, kas tvarko jūsų duomenis ir kiek laiko jie bus saugomi.

Teisė nesutikti su duomenų tvarkymu

Kai mes tvarkome jūsų Duomenis remdamiesi viešuoju ar teisėtu interesu, jūs galite su tuo nesutikti.

Teisė susipažinti su savo duomenimis

Galite išsiaiškinti, ar mes tvarkome jūsų Duomenis, gauti išsamios informacijos apie tokį duomenų tvarkymą bei Duomenų kopiją.

Teisė ištaisyti savo duomenis

Jūs turite teisę užtikrinti, kad jūsų Asmens duomenys būtų tikslūs bei reikalauti juos ištaisyti, jei to reikia.

Teisė apriboti savo asmens duomenų tvarkymą

Tam tikromis aplinkybėmis turite teisę apriboti savo Duomenų tvarkymą. Tokiu atveju mes netvarkysime jūsų Duomenų jokiais kitais tikslais, išskyrus jų saugojimą.

Teisė reikalauti, kad jūsų duomenys būtų ištrinti ar kitaip pašalinti

Tam tikromis aplinkybėmis turite teisę reikalauti, kad jūsų Duomenys būtų ištrinti.

Teisė į jūsų duomenų perkeliamumą

Galite gauti savo Duomenis susistemintu, kompiuterio skaitomu formatu ir, jei įmanoma, persiųsti juos kitam duomenų valdytojui. Ši teisė taikoma, kai jūsų Duomenys tvarkomi automatiškai, remiantis jūsų sutikimu, sutartimi ar ikisutartiniais įsipareigojimais.

Teisė, kad nebūtų taikomas profiliavimas ir automatizuotas sprendimų priėmimas 

Jūs turite teisę, kad jums nebūtų taikomi tik automatizuoti sprendimų priėmimo procesai, įskaitant profiliavimą, kurie jums daro reikšmingą įtaką. Tai reiškia, kad svarbūs sprendimai, pvz., susiję su jūsų teisėmis, lengvatomis ar teisiniais klausimais, neturėtų būti priimami tik automatizuotomis sistemomis, be žmogaus įsikišimo. Ši teisė apsaugo nuo nesąžiningų ar diskriminacinių automatizuotų sprendimų.

Teisė pateikti skundą

Jūs turite teisę pateikti ieškinį Lietuvos Respublikos Asmens duomenų apsaugos inspekcijai adresu https://vdai.lrv.lt/lt/.

 

Duomenų subjekto teisių apribojimai arba išimtys:

Nors mes gerbiame jūsų teises, dėl teisinių ar teisėtų priežasčių mes ne visada galime įvykdyti tam tikrus prašymus. Pavyzdžiui, jei tai prieštarauja mūsų teisinėms prievolėms ar kitų teisėms. Tuo atveju, jei negalėsime įvykdyti jūsų prašymo, mes jums paaiškinsime priežastis.

Jūsų sutikimo atšaukimas

Savo sutikimą galite bet kada atšaukti. Norėdami tai padaryti:

 • Atsisakyti (Opt-Out). Jei norite atšaukti sutikimą dėl neesminių slapukų, tiesiog pakoreguokite nustatymus savo įrenginyje arba naršyklėje. Saugumo tikslais būtinieji slapukai vis tiek bus aktyvūs.
 • Atsisakyti prenumeratos. Jei gaunate mūsų naujienlaiškius ar rinkodaros pranešimus, atsisakykite prenumeratos pasinaudodami pateikta nuoroda.

Sutikimo atšaukimas gali įtakoti jūsų patirtį:

 • Jei atšauksite sutikimą dėl neesminių slapukų, kai kurios svetainės funkcijos ir suasmenintas turinys gali tapti jums nebeprieinami. Tai gali turėti įtakos bendrai jūsų kaip naudotojo patirčiai mūsų svetainėje.
 • Jei atsisakysite mūsų naujienlaiškių prenumeratos, nebegausite mūsų naujienų ar atnaujinimų apie mūsų paslaugas.

 

Sutikimo atšaukimas niekaip neįtakoja jokio duomenų tvarkymo, vykdyto iki jūsų sutikimo atšaukimo, teisėtumo. Esame įsipareigoję gerbti jūsų pasirinkimus ir privatumo parinktis.

 

Norėdami paprašyti imtis bet kokių veiksmų, susijusių su jūsų teisėmis, susisiekite su mumis el. paštu dap@b2-impact.lt arba paštu į mūsų pagrindinę buveinę. Mūsų Duomenų apsaugos pareigūnas (DAP) jums padės ir atsakys kiek įmanoma greičiau, ne vėliau kaip per tris mėnesius.

 

 1. PRIVATUMO POLITIKOS ATNAUJINIMAI

Retkarčiais mes galime atnaujinti šią Privatumo politiką, kad ji atspindėtų mūsų privatumo praktikos ar teisinių prievolių pasikeitimus. Patikslintą Privatumo politikos versiją skelbsime savo svetainėje bei atnaujinsime šios politikos viršuje nurodytą „Įsigaliojimo datą“. Rekomenduojame reguliariai peržiūrėti mūsų Privatumo politiką, kad susipažintumėte su naujausia informacija apie mūsų privatumo praktiką.

Esame įsipareigoję jus informuoti apie mūsų duomenų naudojimo praktiką ir bet kokius Privatumo politikos atnaujinimus. Su ankstesnėmis šios Privatumo politikos versijomis galite susipažinti apsilankę mūsų svetainės skiltyje „Privatumo politikos istorija“. Šioje skiltyje pateikiami visų ankstesnių versijų įrašai, leidžiantys jums peržiūrėti visus laikui bėgant atliktus keitimus.

 1. PAGRINDINIAI ŠIOJE PRIVATUMO POLITIKOJE NAUDOJAMI TEISINIAI IR TECHNINIAI TERMINAI

Siekdami užtikrinti aiškumą, pateikiame kelis mūsų Privatumo politikoje vartojamų pagrindinių terminų ir teisinių sąvokų apibrėžimus. Šie apibrėžimai padės jums geriau suprasti šioje Privatumo politikoje vartojamą terminiją.

Jei turite daugiau klausimų arba jei reikia paaiškinimų dėl kokių nors sąlygų ar nuostatų, nedvejodami susisiekite su mumis. Mums labai svarbu, kad suprastumėte savo su duomenimis susijusias teises bei mūsų praktiką.

 

Asmens duomenys

tai bet kokia informacija apie jus, kaip antai jūsų vardas ir pavardė, el. pašto adresas, arba bet kokio kito pobūdžio identifikuojanti informacija, pagal kurią galima tiesiogiai arba netiesiogiai nustatyti jūsų tapatybę.

Duomenų tvarkymas

tai bet kokie su asmens duomenimis atliekami veiksmai įskaitant, bet neapsiribojant rinkimu, saugojimu, sisteminimu, keitimu, naudojimu, atskleidimu arba ištrynimu.

Tvarkomi duomenys

tai konkretūs asmens duomenys, kuriuos mes renkame, naudojame ar kitaip tvarkome pagal šią Privatumo politiką.

Duomenų valdytojas

tai mes. Mes esame atsakingi už nustatymą, kaip ir kodėl duomenys tvarkomi, taip pat užtikriname, kad būtų laikomasi duomenų apsaugos įstatymų.

Duomenų subjektas

tai asmuo, kurio asmens duomenys yra tvarkomi. Paprastai šis terminas reiškia jus, mūsų Svetainės naudotoją arba Verslo partnerį.

Sutikimas

tai jūsų savanoriškas ir informuotas sutikimas, kad mes galėtume konkrečiais tikslais tvarkyti jūsų duomenis, gautus aiškiomis ir skaidriomis priemonėmis.

Teisėti interesai

tai vienas iš teisinių asmens duomenų tvarkymo pagrindų, nurodantis, kad turime pagrįstų priežasčių duomenims tvarkyti ir tai nepažeidžia jūsų teisių ar interesų.

Profiliavimas

tai automatizuotas duomenų tvarkymas, skirtas analizuoti ir numatyti elgesį, parinktis ar pomėgius, dažnai naudojamas suasmeninti naudotojų patirtį, atlikti rizikos vertinimą arba analitikos reikmėms.

Automatizuotas sprendimų priėmimas

tai sprendimai, priimami tik mašinomis arba automatizuotomis sistemomis, be žmogaus įsikišimo, o tai gali turėti įtakos asmenų teisėms ir laisvėms.

Duomenų apsaugos pareigūnas (DAP)

tai paskirtas asmuo, atsakingas už duomenų apsaugos laikymosi mūsų organizacijoje priežiūrą bei atliekantis kontaktinio asmens funkciją su duomenimis susijusiose užklausose.

Saugumo priemonės

tai aktyvūs veiksmai ir apsaugos priemonės, kurių imamasi siekiant apsaugoti jūsų duomenis nuo neteisėtos prieigos, atskleidimo, pakeitimo, praradimo ar sunaikinimo.

Tarptautiniai duomenų perdavimai

tai dalijimosi duomenimis tarpvalstybiniu mastu už Europos ekonominės erdvės (EEE) ribų procesas, dėl kurio gali prireikti konkrečių duomenų apsaugos priemonių.

Sprendimai dėl tinkamumo

tai oficialūs patvirtinimai, nurodantys, kad tam tikros šalys, nepriklausančios EEE, užtikrina tinkamą duomenų apsaugos lygį, leidžiančią perduoti duomenis be papildomų apsaugos priemonių.

Standartinės sutarčių sąlygos

tai teisiškai įpareigojantys susitarimai, sudaryti siekiant užtikrinti duomenų apsaugą, kai asmens duomenys perduodami už EEE ribų subjektams, kurie gali neturėti lygiaverčių duomenų apsaugos įstatymų.

Sutikimas (Atsisakymas)

tai pasirinkimas sutikti (angl. opt-in) arba nesutikti (angl. opt-out) su konkrečia duomenų tvarkymo veikla, pvz., mūsų naujienlaiškių prenumerata arba prenumeratos atšaukimas arba slapukai ir stebėjimo technologijos.

Slapukai

tai mažos duomenų dalys, saugomos jūsų įrenginyje, siekiant pagerinti žiniatinklio naršymo patirtį, įskaitant stebėjimo nuostatas ir naudotojo elgesį įvairiais tikslais.

Geografinė padėtis

tai Informacija apie apytikslę naudotojo vietą, pvz., šalį ir miestą, dažnai renkama gavus naudotojo sutikimą teikti paslaugas pagal vietą.

Išsamus patikrinimas

tai tyrimų ir vertinimų atlikimo procesas, siekiant įvertinti potencialių verslo partnerių tinkamumą ir patikimumą, taip užtikrinant, kad jie atitiktų mūsų verslo tikslus ir standartus.

Duomenų subjekto teisės

tai jūsų teisės, susijusios su jūsų asmens duomenimis, įskaitant teisę susipažinti su duomenimis, reikalauti juos ištaisyti, ištrinti, apriboti jų tvarkymą, nesutikti su duomenų tvarkymu bei duomenų perkeliamumu.

Duomenų šifravimas

tai duomenų konvertavimo į kodą arba šifrą procesas, siekiant apsaugoti jų konfidencialumą ir vientisumą perdavimo ir saugojimo metu.

Prieigos valdikliai

tai įdiegti mechanizmai ir politikos, skirti valdyti ir kontroliuoti, kas turi prieigą prie konkrečių duomenų, apribojant prieigą tik įgaliotiems asmenims.

Duomenų kiekio mažinimas

tai praktika, kai renkami tik tie duomenys, kurie yra būtini nurodytiems tvarkymo tikslams, kuo labiau sumažinant renkamų asmens duomenų kiekį.

Pritaikytoji ir standartizuotoji duomenų apsauga

tai privatumo prioritetizavimas tvarkymo procese. Tai metodas, kuris pagal numatytuosius nustatymus įtraukia duomenų apsaugą ir privatumą į sistemų ir procesų projektavimą ir veikimą.

Jūsų duomenų saugojimas

tai jūsų duomenų saugojimas arba naudojimas tam tikrais laikotarpiais, per kuriuos saugome arba naudojame jūsų duomenis konkretiems tikslams, laikydamiesi teisinių ir reguliavimo reikalavimų.

Tikslai

tai konkrečios ir skaidrios asmens duomenų tvarkymo priežastys, nurodytos šioje Privatumo politikoje arba pateikiamos jums, siekiant gauti jūsų sutikimą.

Teisinis pagrindas

tai teisėtas asmens duomenų tvarkymo pagrindimas, užtikrinantis, kad duomenų tvarkymas atitiktų galiojančius duomenų apsaugos įstatymus.

Teisinė prievolė

tai asmens duomenų tvarkymas pagal galiojančius įstatymus, reglamentus ar teisines prievoles.

 

 

 

 

 

 

 

 

[1] Remiantis BDAR  6 str. 1 dalies c ir f punktais,Duomenų tvarkymas yra teisėtas tik tuo atveju, jeigu taikoma bent viena iš šių sąlygų, ir tik tokiu mastu, kokiu ji yra taikoma: (...) c) tvarkyti duomenis būtina, kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė; (…) f) tvarkyti duomenis būtina siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų, išskyrus atvejus, kai tokie duomenų subjekto interesai arba pagrindinės teisės ir laisvės, dėl kurių būtina užtikrinti asmens duomenų apsaugą, yra už juos viršesni, ypač kai duomenų subjektas yra vaikas. (…)”

[2] Remiantis BDAR  9 str. 2 dalies e ir f punktais, „(1) Draudžiama tvarkyti asmens duomenis, atskleidžiančius rasinę ar etninę kilmę, politines pažiūras, religinius ar filosofinius įsitikinimus ar narystę profesinėse sąjungose, taip pat tvarkyti genetinius duomenis, biometrinius duomenis, siekiant konkrečiai nustatyti fizinio asmens tapatybę, sveikatos duomenis arba duomenis apie fizinio asmens lytinį gyvenimą ir lytinę orientaciją. (2) 1 dalis netaikoma, jei taikoma viena iš toliau nurodytų sąlygų: (…) e) tvarkomi asmens duomenys, kuriuos duomenų subjektas yra akivaizdžiai paskelbęs viešai; f) tvarkyti duomenis būtina siekiant pareikšti, vykdyti arba apginti teisinius reikalavimus arba tuo atveju, kai teismai vykdo savo teisminius įgaliojimus. (…)“

[3] Remiantis BDAR  6 str. 1 dalies c ir f punktais,Duomenų tvarkymas yra teisėtas tik tuo atveju, jeigu taikoma bent viena iš šių sąlygų, ir tik tokiu mastu, kokiu ji yra taikoma: (...) c) tvarkyti duomenis būtina, kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė; (…) f) tvarkyti duomenis būtina siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų, išskyrus atvejus, kai tokie duomenų subjekto interesai arba pagrindinės teisės ir laisvės, dėl kurių būtina užtikrinti asmens duomenų apsaugą, yra už juos viršesni, ypač kai duomenų subjektas yra vaikas. (…)”

[4] Remiantis BDAR  9 str. 2 dalies e ir f punktais, „(1) Draudžiama tvarkyti asmens duomenis, atskleidžiančius rasinę ar etninę kilmę, politines pažiūras, religinius ar filosofinius įsitikinimus ar narystę profesinėse sąjungose, taip pat tvarkyti genetinius duomenis, biometrinius duomenis, siekiant konkrečiai nustatyti fizinio asmens tapatybę, sveikatos duomenis arba duomenis apie fizinio asmens lytinį gyvenimą ir lytinę orientaciją. (2) 1 dalis netaikoma, jei taikoma viena iš toliau nurodytų sąlygų: (…) e) tvarkomi asmens duomenys, kuriuos duomenų subjektas yra akivaizdžiai paskelbęs viešai; f) tvarkyti duomenis būtina siekiant pareikšti, vykdyti arba apginti teisinius reikalavimus arba tuo atveju, kai teismai vykdo savo teisminius įgaliojimus. (…)“

[5] Pinigų plovimo įstatymo vadovas (2 dalis – 5.2. skirsnis. Informacijos registravimas ir saugojimas) išleido FINANSTILSYNET (Norvegijos Finansų priežiūros institucija).